Cumhurbaşkanı’ndan Kadınlara Yönelik Söylemleri Ve Avrupa’ya Uyarı !

Cumhurbaşkanı'ndan Kadınlara Yönelik Söylemleri Ve Avrupa'ya Uyarı !

KADEM Adalet ve Kadın Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dikkat ederseniz ilk erkek olan Adem’i hangi saygı ile anıyorsak ilk bayan olan Havva’yı da aynı saygıyla anıyoruz” şeklinde konuştu. Erdoğan, “Bakınız erkek bayandan üstündür diye birşey yok. Üstünlük yalnızca takvada oluyor. Kadınları tahkir eden her türlü anlayışı reddediyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konuşmasından Satır Başları;

Kadınların sorunlarını çözmeden hiç bir hedefimize ulaşmanın mümkün olmadığını biliyorum. Şimdiden bu önemli meseleye vereceğiniz katkıdan dolayı şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.İlk erkek olan Adem’i hangi saygı ifadesiyle anıyorsak, ilk bayan olan Havva’yı da aynı şekilde zikrediyoruz. Burada erkek bayandan ya da kadın erkekten üstündür diye bir hüküm yok. Yaradılışta eşitlik var. Kadınları cinsiyetlerinden dolayı tahkir eden her türlü anlayışı reddediyoruz. 

Cinsiyetten kaynaklanan haksızlık ve adaletsizlik dönemler ve toplumlar üstü bir sorun olarak önümüze çıkıyor. Yoksulluğun faturası bayana kesiliyor, evdeki mesaisi gözardı ediliyor. İş yerinde cinsiyetinden dolayı ayrımcılığa uğruyor.Biz bayanlarımızın yükünü hafifletmeyi bir sorumluluk kabul ettik. Bu doğrultuda çok ciddi düzenlemeler yaptık.

Kadın meselesi son zamanlarda yoğun bir şekilde tartışılan yasaların müsade ettiği yaşın altındaki evliliklerle alakalı öne çıktı. Tartışmalar üstüne dikkatimi çeken bu yasa teklifinin yeterince özenle hazırlanmadığını ve meclisteki belirsizliklerden dolayı istismara açık bulunduğunu gördüm. Bunun içerisinde toplumsal isteklere yanıt vermek için atılan bu iyi niyetli adımın daha hassas bir şekilde değerlendirilmesini istedim. Hükümetimiz bu doğrultuda gerekli adımı atıp teklifi geri çekti. İnanıyorum ki geniş mütabakatla parlamentoya geri gelecektir. Önce toplumdaki anlayış değişikliğini gerçekleştirmek gerekiyor.

Günümüz dünyasında insanlığı tehdit eden bir çok kriz var. Savaşlar, çatışmalar, göçler giderek büyüyen problemler haline geliyor. yetersiz sağlık ve eğitim hizmetleri gibi birçok konudaki istikrarsızlık insanlığın geleceğini gölgeliyor. Bakın Kapaklara taşındı Aylan bebek.Sadece Türkiye’de 3 milyonu aşkın mültecinin olduğu dünyamızda sorun yalnızca Aylan bebek, ümran yavrumuz mu? Değil. Şu an dünyada milyonlarca Aylan bebek merhamet bekliyor. onlara karşı atılan bir adım var mı?

Atılan adımı size söyleyeyim. Türkiye AB’ye girsin mi girmesin mi? Neden Erdoğan doğru açıklamalar yapıyor. toplanmışlar gelmişler bir araya 400- 500 kişi evet diyor. Ya topunuz dese ne olur. Siz insanlığa hiçbir vakit dürüst olmadınız. Ümran bebeklere siz sahip çıkmadınız. 3 milyon mülteciyi Türkiyede besleyen biziz, siz verdiğiniz sözleri tutmadınız. Türkiye sınırları açarsa ne olur dediniz. Bana bakın bu şekilde devam ederseniz o sınır kapıları açılır bunu bilesiniz. Öyle kuru tehditlerle, açıklamalarla olmaz bu iş.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.