Çalışanlar İçin Doktor Önlüğü

Hastane ortamında çalışan personellerin kıyafetleri ayırt edilmeleri bakımından oldukça önemli bir faktör. Hemşireler doktorlardan, hasta bakıcılardan farklı bir şekilde hemşire kıyafeti giymek zorunda olduğundan kendilerine has kıyafet giymeleri oldukça doğal. Bu sayede hastalara hasta yakınlarına da kendilerini belli eder ve daha kolay hizmette bulunmaları daha kolay bir hal alacak. Çalıştıkları ortam gereğince sivil kıyafette çalışmaları olanaksız olan hemşireler kıyafetleri sayesinde hem daha rahat hem de daha belirgin bir şekilde hizmet verirler. Hemşireler işleri gereği hastalardan kan alma, pansuman yapma gibi işleri olduğundan sivil kıyafetle çalışmak yerine hemşire kıyafeti kullanırlar. Hastane ortamında sadece hemşirelerin önlük  kullanmadığı belli olmakta. Hemşirelerden farklı olarak kendilerine has bir şekilde kendi mesleklerini belirtmek için doktorlar da aynı şekilde önlük kullanmalı. Bu sayede hastanede kimin hangi mesleği yaptığı daha rahat belli olmakla birlikte ortada oluşabilecek aksaklıklar, karışıklıklarda giderilmekte.

Doktorlar sade beyaz bir önlük giyerek diğer personellerden farkını ortaya koymakla birlikte çalışma alanlarını da bu sayede belirlemiş olur.Doktor önlüğü hastane ortamında en belirgin önlüğü olmakla birlikte edinilmesi en basit nesnelerden birisidir.site:www.tipmod.com.tr ile ilgili görsel sonucu

Önlük sadece hastane ortamında çalışan meslek guruplarında kullanılmamakla birlikte farklı meslek dallarında da önemli yere sahiptir.Eğitim öğretim sektöründe öğretmenler de sıklıkla önlük kullanmakta. Özellikle tahtada sürekli yazı yazması gereken öğretmenler üstlerini tebeşir tozlarından veya tahta kaleminin mürekkebinden korunmak için öğretmen önlüğü kullanımı oldukça yaygınlaştığı gözle görülür şekilde belli olmakta. Öğretmenler sadece tebeşir veya mürekkep lekesi için değil bazı branşları temsil etmek için de öğretmen önlüğü kullanımını sıklaştırmıştır. Özellikle kimya, yiyecek içecek hizmetleri mutfak dallarında branşı olan öğretmenler önlük giyerek kendilerini değer branşlardan farkını ortaya koymaktadır. Kimya öğretmenleri deney yaparken üstlerine önlük giyerek kendi branşını bu sayede temsil eder. Günümüzde okullarda artık sadece kimya öğretmenlere ya da yiyecek içecek hizmetleri mutfak branşındaki öğretmenler değil farklı branş öğretmenleri de önlük giydikleri görülmekte. Önlük farklı sektörlerde farklı branşlarda çalışan insanlar için oldukça rağbet gören bir simge haline geldiği görülüyor.

Bu yazı 150 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
film izle
Joyetech likit
fiat yedek parça