Çakar Lambası Takana Ağır Ceza Geliyor !

Çakar Lambası Takana Ağır Ceza Geliyor !

Trafiği alt üst eden bazı kişiler tarafından takılan çakar lambası takan araçların sahiplerine 192 TL para cezası kesilme kararı alınmıştır.

Bakanlık tarafından verilen kararın sivil araçlar tarafından takılmış olması uzlaşılması durumunda trafikten men edilme cezası yanı sıra bir de para cezası kesileceği açıklanmıştır.

Sadece büyükşehirlerde olmayan uygulama seksen bir ilde yayımlanan bildiriyle emniyet müdürlüğü harekete geçirilerek bu kişilerin belirlenmesi istenmiştir. Bu lambaların yalnızca geçiş üstünlüğü olan araçlarda bulunması gerektiği anımsatılarak trafikten men edilmeye kadar yakın bir takip ile bu lambaları takan kişilere para cezası da kesilebilecek. 2012 senesinde yayımlanan genelge sayesinde mahkûmları taşıyan araçlar, polisler ve zabıtaların geçiş üstünlüğünün olduğu açıklanmıştır. 

Bakanlık tarafından harekete geçilmesiyle tepede yer alan siren lambaları ve çakar lambaları takan kişiler hem trafikten men edilebilecek hem de para cezasına çarptırılacaktır. Kanun dışı olarak kabul edilen tüm lambalar belirlendikleri andan sonra sivil araçlardan sökülmesi kararlaştırılmıştır. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.