Bugün Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitinginde Neler Var?

meydaninda-demokrasi-nobeti

Bugün Yenikapı’daki demokrasi ve şehitler mitinginde bir araya gelecek olan liderler halka seslenecek ve vatandaş için bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. Yoğun katılımın beklendiği miting alanında son hazırlıklar bugün de devam etti. 15 milyon su şişesi iki buçuk milyon bayrak ve bir buçuk milyon şapka miting alanına getirildi.

Siyasetçi,İş adamları,Sanatçılar Geçidi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli, iş adamları, sanat ve spor dünyasından ünlü isimler ve milyonlarca vatandaş bu meydanda bir araya gelecek. CHP Başkanı Kılıçdaroğlu bugün Cumhuriyet tarihinin en kalabalık mitinginde buluşulacak ve darbe girişimine karşı en güçlü ses Yenikapı’dan yükselecek.

2 bin sağlık personeli

Miting için hazırlanan 16 metre yüksekliğindeki sahnede bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ve muhalefet liderleri, toplanan milyonlarca kişiye seslenecek. Demokrasi ve Şehitler mitingi için son hazırlıklar yapıldı. 1 milyon watt gücünde ses sistemi kuruldu. Saat 14:00 gibi meydana girişiler başlayacak.Miting için 2 bin sağlık personeli görevlendirildi kara deniz ve hava ambulansları ile itfaiye ekipleri de alanda olacak .2 buçuk milyon Türk bayrağı da yarın vatandaşlara dağıtılacak ve güvenlik önlemleri de bugün en üst düzeyde olucak.

6 farklı ana noktadaki x cihazı

Vatandaşlar 6 farklı ana noktadaki x cihazlarından geçtikten sonra alana girebilecek. Keskin nişancı ve özel harekat polislerinin de aralarında olduğu 15.000 polis miting alanı ve çevresinde görev yapacak. Bunun dışında İstanbul’daki tüm polisler kendi bölgelerinde hazır bekleyecek.

Toplu taşımalar ücretsiz

Tüm toplu ulaşım araçları bugün ücretsiz hizmet verecek. Vatandaşlar Marmaray otobüs ve Metro hatlarını kullanarak Yenikapı’ya gelebilecek ancak yakın noktalarda kara yolu kapalı olacak. Kazlıçeşme Yenikapı arasında otobüsler yaşlı ve engellileri taşımak için kullanılacak. yapacak Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitinge katılacağını açıklamasının ardından CHP il ve ilçe teşkilatları da harekete geçti.

Kortej iptal edildi

Şişli’de oluşturulacak dev kortejde Yenikapı’ya yürüyüş yapılması planlanıyordu. Ancak emniyetin güvenlik uyarısı üzerine korteji iptal edildi. MHP cephesine gelince Dün yapılan açıklamayla Partililerin tahrik ve tacizlere aldırış etmemesi, hiçbir tartışma ve kavganın içinde yer almaması, istendi. Ayrıca meydanda hiçbir siyası slogan atılmaması ve sadece meydana Türk Bayrağı’nın getirilmesi gerektiği istendi.

 

 

 

 

 

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.