Balığa çıkan ailenin teknesine köpekbalığı atladı.

Avustralya’nın Queensland eyaletinde nehirde balığa çıkan aile teknelerine sıçrayan köpek balığı yüzünden korku yaşadı.Haberler: Köpek balığı tekneye atladı! Çocuklar kaçtı ama...

Seven Network’ün haberine göre, Avustralya’nın Queensland eyaletindeki Prosperine Nehri’nde 3 oğluyla balığa çıkan Ken Madsen’nin teknesine 2,2 metre uzunluğunda ve 150-200 kilogram ağırlığında köpek balığı atladı.

Boğa türü olduğu belirtilen köpek balığı tekneye sıçradığında, normal bir balık olduğunu zannederek talihli olduklarını düşündüğünü belirten Madsen, lakin çocukların panik durumunda yardım istemelerinin arkasından durumu fark ettiğini ifade etti.

“Büyük bir kargaşa yaşandı”

Balık avının arkasından tekneyi römorka çıkarmak için kıyıya yanaştığı sırada vakaın yaşandığını aktaran Madsen, ‘‘Büyük bir kargaşa yaşandı, sonra duyduğum şey (çocuklar) imdat, yardım diye bağırıyorlardı. Çocuklar teknenin ön tarafında kaçtılar çünkü başka yer yoktu.’’ dedi. 

Balığın tekneye atlaması ile oltaların yanı sıra koltuklardan birinin de kırılarak nehre düştüğünü belirten Madsen, büyük panik yaşayan çocukların bir kez daha balığa çıkmamaya yemin ettiklerini ifade etti. 

Köpek balığını bir balıkçı arkadaşının yardımı ile nehre bırakmayı başardıklarını söyleyen Madsen, ‘‘Onu nehre sürükledik ama tıkanmış görünüyordu, galiba timsahlara yem olacak’’ şeklinde konuştu.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.