ASTRAL SEYEHAT NEDİR ?

Astral seyahat konusu herkesçe tartışılan bir konudur ve gerçekliği henüz ispatlanmamış bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak hepimizin merek ettiği konular arasında yer alır. Acaba gerçektende böyle bir şey mümkün müdür. ? Astral seyehat gerçektende gerçekleşebilen bir olay mıdır ? Bu sorular hepimizin kafasında cevap arayan sorulardır.

 Astral seyahatin tanımını yapacak olursak ruhun bedenden ayrılması ve farklı bir boyuta gitmesi olarak tanımlayabiliriz. Gerçekleşen bu geçis sırasında bilinç açıktır ve yapılan şeyler bilinçte yer edenir. Böylece astral seyahat gerçekleştikten sonra o andaki yapılanlar akılda kalır yani hatırlanır.

astraljpg-728x728

Günümüzde astral seyahatla ilgili araştırmalar yapılmaktadır. Ancak kesin bir sonuca ulaşılabilmiş değilizdir. Bu durumun gerçekleştiği anlar ise genellikle çok stresli bir günün ardından uyunması veya yarı uyanık halde olunup tam anlamıyla uykuya dalınamaması gibi durumlarda ortaya çıkar. Astral seyahatin tam anlamıyla gerçekleşmediği durumlarda, ruh bedenden ayrılırken, beden ruhu görür ve kalp atışları hızlanır tamda bu anda uykudan uyanılır. Bu durumun bize yansıması ise genellikle rüya görme, uykuda aşağı doğru düşme gibi şekillerle karşımıza çıkar.

 

Astral seyahatte ölüm tehlikesi var mı yok mu sorularıda cevap arayan bir diğer sorulardır. Ancak astral seyahatte herhangi bir fiziksel müdahale olmadığından vücudun sabit kalmasından, olayın tamamen ruhla ilgili olmasından dolayı ölüm tehlikesi yok diyebiliriz. Sağlıklı bir insanda yan etkileri görülmez. Ama hipertansiyon hastalarından kalp atışlarının yükselmesinden dolayı yan etkiler görülebilir. Ayrıca psikolojik rahatsızlıklarada yol açabilir.

 

Yazan: AYDIN ÖZER

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.