Yerli otomobilin fiyatıyla ilgili son açıklama

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilin fiyatı ile ilgili olarak “Emsallerinden daha ucuz olacak. Emsallerinden enaz % 5 daha ucuz olmasını hedefliyoruz” dedi.Son dakika... Yerli otomobilin fiyatı ile ilgili flaş açıklama

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “(Yerli otomobil) Orta,  üst sınıfa hitap edeceğiz. Ne çok lüks ne çok alt gruba hitap edecek. Daha çok B  ve C segmentinde bir araç düşünüyoruz. Emsallerinden daha ucuz olacak.  Emsallerinden enaz % 5 daha ucuz olmasını hedefliyoruz. Emsallerinden daha  kaliteli bir araç yapmayı hedefliyoruz.” dedi.

Özlü ayrıca, “(Yerli otomobil) Uzun  vadede yaklaşık 50 milyar euroluk gayri safi milli hasılaya katkı sağlayacak bir  proje. Bu projede doğrudan 4 bin, dolaylı olarak 20 bin istihdam  sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Özlü açıklamasının devamında şunları ifade etti: “(Yerli otomobil)  Projenin temel parametreleri ortaya çıktı. 3,2 milyar euroluk bir yatırım  yapacağız. 200 bin araç üretim kapasitesine ulaşacak bir tesis olacak. 5 model  araç olacak. Araç, başından beri düşündüğümüz elektrikli araç olacak.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.