Yabancılara kiralık arazi yok

Yabancılara kiralık arazi yok

Topraksız çiftçileri desteklemek için atılan adımlar meyvelerini vermeye başladı. Orman ve Su İşleri Bakanı Bekir Pakdemirli, 6 ilde hazineye ait arazilerin toprağı olmayan köylülere kiralanmasına ilişkin son verileri paylaştı. Bakan Pakdemirli, 10 bin 105 kiracıya 554 bin dekar alanın kiraya verildiğini ifade etti. Pakdemirli, yabancılara devletin mülkiyetindeki arazilerin kiralanmasının bahis konusu olmadığını ifade etti.

ÜRETİCİYE DESTEK

Bakan Pakdemirli, Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu kapsamında yeterli gelire sahip aile işletmeleri oluşturmak için başlanan arazi edindirme faaliyetlerine değindi.

554 BİN DEKALIK ALAN

Pakdemirli, bu kapsamda parçalı, hisseli ve kullanılmayan ziraat arazilerinin gerçek çiftçilik yapan kişilere devredilmesi konusunda arazi edindirme çalışmalarının başlatıldığını anımsattı.

Tarım reformu uygulama alanı olarak ilan edilen Ankara, Aydın, Edirne, Konya, Mardin ve Şanlı Urfa’da hazine arazilerinin senelik olarak toprağı olmayan ya da az toprağı olan çiftçilere kiralandığını belirten Pakdemirli, kiralama işlemlerinde tüm kriterlere itina gösterildiğini de aktardı

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.