Uçak biletlerine tavan fiyat talebi

Uçak biletlerine tavan fiyat talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tatil dönemlerinde uçak bileti fiyatlarının yüksekliğine dikkati çekerek, “Tatil planı yapan yurttaşların mağdur olmaması için uçak bileti fiyatlarına taban ve tavan fiyat uygulaması getirilmeli.” ifadesini kullandı.

Palandöken, yazılı açıklamasında, okulların kapanması ve seçimlerin bitmesi ile tatile çıkanların sayısında artış olduğunun altını çizerek, “Talebin yoğun olduğu, herkesin yolculuk yapacağı tatil dönemlerinde uçak bileti fiyatları cep yakıyor. Tatil planı yapan yurttaşların mağdur olmaması için uçak bileti fiyatlarına taban ve tavan fiyat uygulaması getirilmeli.” değerlendirmesinde bulundu.

Bendevi Palandöken, taban ve tavan fiyat uygulaması sayesinde havayolu nakliyatçılığının daha da gelişeceğini savundu.

İnternet üstünden online tatil rezervasyonlarına da değinen Palandöken, şunları ifade etti:

“Avantajlardan faydalanmak için online tatil satın alırken çok dikkatli olmak gerek. Çünkü bu pazarın büyümesi bir çok sahtekarlığı da beraberinde getiriyor. Kredi kartı ile internet üstünden tatil satın alan yurttaşlar otele gittiklerinde aynı odanın 3-4 aileye daha satıldığı haberi ile karşılaşabiliyor. Bu tarz sahtekarlıklara maruz kalmamak için online tatil satın alırken kurumsal ve güvenilir web siteleri tercih edilmeli.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.