Trafik Cezası Olanlara Müjde!!!

Trafik Cezası Olanlara Müjde!!!

 

Trafik borcu olanlara güzel haberi hükümet yapacağı indirimle verdi.Hükümet vergi, pirim borcu olanların arkasından, trafik cezası  borcu olanlara da müjdeli haber geldi.

BORCUN %72 Sİ SİLİNECEK

Tasarıya göre; verginin peşin ödenmesi durumunda kişilerin şimdiye kadar işlemiş ceza ve faizlerinin yaklaşık yüzde 72’si silinecek. Taksitle ödemede de yüzde 43’lük avantaj sağlanacak. Yapılandırma esnasında borçların asıllarının tamamı tahsil edilecek.

. Yapılandırma kapsamına trafik cezaları da ekleniyor. Trafik para cezası borcu olan 4 milyon 250 bin vatandaşla birlikte yapılandırmadan faydalanacak kişilerin sayısı 17 milyonu geçecek. Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Yeniden yapılandırma düzenlemesi kapsamına trafik para cezalarını da dahil ediyoruz. Bu kapsamda yaklaşık 4 milyon 250 bin vatandaşımızın trafik para cezası borcu ve yaklaşık 6 milyar liralık alacak var” şeklinde konuştu. Yeniden yapılandırmayla birlikte borcun peşin ödenmesi durumunda faizlerin yaklaşık yüzde 72’si silinecek. Vergi, pirim, trafik cezası borçlarının yapılandırılmasına yönelik tasarı bugün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülecek. Tasarı ile 30 Haziran 2016’ya kadar olan vergi ve pirim borçlarına taksit olanağı sağlanıyor. Peşin ödemelerde ise ekstra faiz indirimi imkanı getiriliyor.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.