Takasbank’tan yeni hizmet:”Altın Transfer Sistemi”

Takasbank’tan yapılan açıklamada Bu sistemle bankalardaki altın depo hesapları mobilite kazanarak, altın bir nakit ödeme aracı özelliğine kavuşmuştur. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nin en önemli bileşenlerinden biri olan bu sistem, ülkemizin küresel ölçekte bir altın merkezi olma hedefinde kilometre taşı özelliğine sahip olacaktır denildi.Takasbank Altın Transfer Sistemi'ni hizmete sundu

İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ (Takasbank), Kişiden Kişiye Altın Transfer Sistemi’ni bugün itibariyle müşterilerinin hizmetine sundu. 

Takasbank’ın web sitesinde yer alan açıklamada, Takasbank tarafından program ve sistem geliştirmesi yapılan ve bankaların katılımı ile işleyecek Kişiden Kişiye Altın Transfer Sistemi’nin bugün itibariyle hizmet vermeye başladığını bildirdi.

Bu sistemle bankalardaki altın depo hesaplarının mobilite kazandığı, altının bir nakit ödeme aracı özelliğine kavuştuğu aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nin en önemli bileşenlerinden biri olan bu sistem, ülkemizin küresel ölçekte bir altın merkezi olma hedefinde kilometre taşı özelliğine sahip olacaktır. Faaliyet izni Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından verilen bu sistemde, fiziksel karşılığı Borsa İstanbul’un en çağdaş ve son teknoloji olanaklarıyla işlettiği saklama kasalarında bulunan altınlar EFT hızında transfer olanağına kavuşmuştur. Dünyada ve Türkiye’de ilk olan Altın Transfer Sistemini ülkemize armağan etmekten gurur duyduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz.” 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.