Sömestre Tatili Turizm Sektörüne Yaradı

Sömestre Tatili Turizm Sektörüne Yaradı

Geçtiğimiz seneler turizm sektörü için oldukça kötü geçti. Birçok işletme kapandı, büyük bir kısmı da kapanmamak için personel sayısını azalttı. Bu zor dönemin arkasından sömestr tatiliyle yeni yıla turizmcilerin yüzünü güldürecek günler ile başladık.

İç turizm açısından oldukça hareketli bir dönem olan Sömestrde kış turizmi merkezleri ve termal otellerde yüzde yüze varan doluluk sayıları görülmesi bekleniyor. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy iç turizm açısından bu dönemin turizm sektörünün yüzünü güldürmesini beklediklerini belirterek birçok destinasyonda yüzde yüze varan doluluk oranlarına ulaştıklarını ifade etti.

TÜRSAB Başkanı Ulusoy konuşmasına, Uludağ, Kartalkaya, Kartepe, Palandöken ve Erciyes gibi Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezlerine halkımızın isteği oldukça yoğun oldu. Bunun yanında Yalova ve Afyon Karahisar gibi termal bölgelerimizin yanında Pamukkale ve Balıkesir gibi termal turizm sektöründe ön plana çıkan illerimizde de turist sayısı ilgi çekici bir seviyey ulaştı. Yurt dışı tur satışlarındaysa Makedonya ve Bulgaristan gibi kısa dönemlik turlara ilgi epey fazla. Ayrıca yurtdışına yolculuk etmek isteyenlerin tercihlerinin başında Orta Avrupa turları geliyor.” Dedi.

Başaran Ulusoy, sömestr tatilinde 350 bin yurttaşın tatile çıkacağını umduklarını belirterek, yurt içi tur fiyatlarının yaklaşık olarak kişi başı bin TL, yurtdışı turlarının ise kişi başı 650 Evro düzeyinde olduğunu da ifade etti.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.