Özel Bankalar Emekliye Promosyon Miktarını Arttırıyor !

Özel Bankalar Emekliye Promosyon Miktarını Arttırıyor !

Yıllardan beri devam eden Emeklinin promosyon dosyası en sonunda yerine getirildi.

Mart ayında verilececek olan Emeklinin Promosyonu Özel Bankalar tarafından daha yüksek teklif sunuluyor. Aylığını 3 yıllığına veren sözleşmeli Emekli için 600-900 TL arası Promosyon alacaklar.

Gözünü özel Bankalara diken Emekli yurttaşlar Özel Bankaların Kartlarını açmasını bekliyorlar. Hükümetin kamu bankaları ile imzaladığı emeklilerle alakalı promosyon sözleşmesinin arkasından gözler özel bankalarla pazarlığa çevrildi.

Emekliler, kamu bankalarının verdiği 350- 450 lira arasında değişen promosyon için özel bankaların kartlarını açmasını bekliyor. Emeklileri 3 yıllığına kamu bankalarına kaptırmak istemeyen bazı özel bankaların çıtayı yükselterek promosyon tutarını 600-900 liraya çıkardığı belirtiliyor. Şubat 2017’den sonra başlaması öngörülüyor. Nitekim Sosyal Güvenlik Kurumu da, promosyon ödemelerine ilişkin protokol hazırlıklarını tamamladı. Emekliler, hak sahipleri uzlaşma yapılan bankalar arasında çalışacakları bankayı tercih edecek. Maaşın tamamının ATM’den tek seferde bedava çekilmesi sağlanacak.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.