Otoyol Ve Boğaz Köprülerinin Geçiş Ücretlerinde Artışa Gidildi !

Otoyol Ve Boğaz Köprülerinin Geçiş Ücretlerinde Artışa Gidildi !

Karayolları Genel Müdürlüğü Otoyol ve Boğaz Köprülerinin geçiş ücretinde 1 Ocak 2017 tarihinden sonra yapılacak düzenlemeye ilişkin bir açıklamada bulundu.

Yapılan Açıklama İse Şöyle;
Otoyol ve Boğaz Köprülerinin geçiş ücretlerinde 1 Ocak 2017 00.00’dan sonra yeni düzenlenmiştir. Boğaz köprülerine tamir yapılması, işçilik ve malzeme fiyatlarındaki artışlar ile bakım işletme maliyetlerindeki yükselmeler ve 2017 yılı tahmini ÜFE oranı göz önüne alınarak duyulan gereklilik üstüne ücretli hizmet veren oto yollarda 3 Ocak 2016 tarihinden beri uygulanmakta olan geçiş ücretlerinde yeni bir düzenleme yapılmış, otoban geçiş ücretleri yüzde 15, boğaz köprüleri ücretleriyse ortalama yüzde 48 oranında artırılmıştır. Motosikletler 6’ncı sınıf HGS abonesi olma şartıyla birinci sınıf ücretin yarısıyla otoyol ve boğaz köprüsü ücret toplama istasyonların geçiş yapmaya devam edecektir. Buna göre otoyollarda araba için en yakın mesafe ücreti 2,25 TL en uzak mesafe ücreti 20 TL Boğaz köprüleri ücretiyse 7 TL olarak belirlenmiştir.”
Araç sınıflarına göre boğaz köprüleri geçiş ücret tarifesi ve oto yollardaki geçiş ücret tarifelerini içeren bilgilere uygulama tarihinden sonra Karayolları Genel Müdürlüğü’nün web sitesinden ulaşılabilecek.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.