Ofçay, Amerikalı Jacobs’a satıldı

Ofçay, Amerikalı Jacobs'a satıldı

Rekabet Kurulu, Jacobs Douwe’in Of Çaysan hisselerinin tamamini devralmasina onay verdi. Kuruldan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Jacobs Douwe Egberts International B.V.’nin kontrolünde bulunan Jacobs Douwe Egberts TR Gıda ve Ticaret A.Ş. tarafından Of Çaysan Tarım Ürünleri Entegre Tesisleri San. ve Tic. A.Ş. hisselerinin tamamının devralınması ve Jacobs Douwe Egberts TR Gıda ve Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin belli oranının da Kasap Ailesi’ne devir edilmesi işlemine müsaade edildi.

İki şirket, ekim ayı başında Rekabet Kurulu’na satın alma işlemi için başvurmuş ve kendi web sitelerinden ortak girişime dair açıklamada bulunmuştu.

Türkiye’de Jacobs markalarıyla bilinen JDE, kahve sektöründe 265 senelik geçmişe sahip. Ofçay ise 1985 yılındaki kuruluşundan beri Türk çay sektöründe faaliyet gösteriyor.

Daha önce yapılan açıklamada, “Anlaşmaya göre, her iki şirket de mevcut yerel varlıklarını ortaya koyacak ve çalışmalarını aynı şemsiye altında sürdürecektir. Ahmet Bülent Kasap CEO olarak ortaklıkta vazife üstlenecektir. Rekabet Kurulu’nun onayına bağlı olan işlemin 2018’in son çeyreğinde tamamlanması öngörülmektedir” ifadelerine yer verilmişti

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.