Nüfüs Müdürlüğünde Çalışan Memurlara Ek Ödeme Yapılacak

Nüfüs Müdürlüğünde Çalışan Memurlara Ek Ödeme Yapılacak

Son günlerde yoğun bir çalışma temposu içinde olan nüfus çalışanlarının fazla mesai almasının önü Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın talimatı ile açıldı.

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen’in Nüfus Vatandaşlık İşlemleri çalışanlarının mağduriyetlerini çözmek için verdiği mücadele ses getirmeye devam ediyor. Kurumun yeni uygulamaya koyduğu akıllı kimlik belgesi nedeni ile yoğun mesai harcayan, kısa süre içinde devri gerçekleştirilecek olan pasaport ve ehliyet işlemleri nedeniyle de yoğunluğu daha da artacak olan İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra çalışanlarına yönelik Büro Memur-Sen’in bugüne dek yaptığı görüşmeler sonuç verdi. Nüfus çalışanlarına fazla mesai ücreti ödenmesine yönelik gerekli çalışmaların başlatılması için Maliye Bakanı Naci Ağbal, alakalı kurumlara emir verdi.

Yakın vakitde Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnceyle yaptığı görüşme sonucunda konu hakkında ilk adım atılmıştı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’ın, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile yaptığı görüşmede, nüfus çalışanlarının problemleri iletilmiş, nüfus müdürlüklerinde gün içerisinde yaşanan yoğunluk fotoğraflarla anlatmıştı.

 

Bu yazı 139 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
film izle
Joyetech likit
fiat yedek parça