Malatya’da Lüks Taksiler Müşteri Bulamaz Oldu

Malatya'da Lüks Taksiler Müşteri Bulamaz Oldu

Malatya’da taksicilerin bir çoğu daha iyi hizmet vermek adına lüks araçları taksiye çevirdiler lakin farklı tarife uygulamaları nedeniyle müşteri bulamamaktan şikayetçi oldukları öğrenildi. 

Yeni sene öncesinde hükümet tarafından açıklanan ÖTV uygulamasının hayata geçirilmesine çok az bir vakit kalmışken Malatya’da bulunan taksiciler tarafından alınan lüks araçlar müşterilere daha iyi hizmet vermek adına taksiye çevirildi. Yeni araçlarla daha iyi hizmet vereceklerini ve müşteriler tarafından daha çok tercih edileceklerini düşünen taksicilerin bu manada büyük hayal kırıklığı yaşadıkları ortaya çıktı. Taksi duraklarına gelen müşterilerin eski model araçları tercih etmesi büyük ilgi çekti. 

Yapılan değerlendirmeler sonrasında gerçek kısa süre sonra ortaya çıktı. Taksi durağına gelen müşterilerin lüks araçları görmeleri sonrasında farklı ve yüksek bir fiyat tarifesinin uygulanacağını düşünerek eski model araçları tercih ettikleri belirlendi. Bu durum taksicileri de hayal kırıklığına uğrattı. 

Lüks araç alarak taksiye çeviren taksi şoförlerinin devlet tarafından ticari lüks araç alımına vereceği destekten faydalanmak için gerçekleştiği ortaya çıktı. Taksi şoförlerinin lüks araçlarla hizmet vermekten dolayı oldukça mutlu olduğu lakin taksilerine yanlış anlamadan dolayı müşteri alamadıkları için üzgün oldukları öğrenildi. Taksi şoförleri tarafından yapılan açıklamalar sonrasında lüks araçların yalnızca müşterilerin konforunu sağlamak ve daha iyi hizmet vermek için gerçekleştirildiği açıklandı. Eski model taksilerle lüks araçlar arasında fiyat olarak herhangi bir fiyat farkının olmadığı ve bu konuda müşterilerin içlerinin rahat olması gerektiği ifade edildi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.