Makam araçları iade edildi, tasarruf geldi

Makam araçları iade edildi, tasarruf geldi

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de yerel seçimler öncesinde, belediye başkanlarına yönelik etik kuralların belirleneceğini ve bunların arasında lüks marka makam aracı kullanmalarına yönelik yasağın da olacağını açıklamıştı. Parti yönetiminin yaptığı bu uyarılardan sonra, AK Partili belediye başkanları yerel seçimleri beklemeden makam araçlarını geri vermeye başladı.

Erzurum’un Yakutiye ilçesi Belediye Başkanı Ali Korkut makam aracı ile belediye içerisindeki 3 kiralık aracı iade etti. Kocaeli Darıca ilçesi Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, başkan yardımcıları ve bürokratlara tahsis edilen araçlarını havuza iade etti. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da bir müddet önce kiralık olan makam aracını alakalı firmaya iade etmişti. Gazi Antep Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, tasarruf etmek maksadı ile belediye içerisindeki araçları kiralama şirketine iade ettiğini açıkladı.

AK Partili İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Nevzat Doğan, evvelki gün lüks makam aracını iade ederek, Türkiye’de üretilen aracı kullanmaya başladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da 10 ay önce göreve geldiği zaman belediyede görevli daire müdürlerinin kullandığı makam araçlarını toplamış, bu yolla 12 milyon liralık bir tasarrufa gitmişti. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve İstanbul Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ise makam aracı yerine bisikleti tercih eden adlar oldu.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.