Kredi Notunuzu Yükseltmenin Yolları !

Kredi Notunuzu Yükseltmenin Yolları !

 

Kredi kullanmak istiyorsunuz ama her bankanın kapısını çaldığınızda sizin kredi notunuz çok düşük bu nedenle kredi kullanamazsınız yanıtı alıyorsanız eğer, artık iş başa düşmüş demektir. Bu mesajı aldıktan sonra katiyetle bir müddet kredi başvurusunda bulunmamalısınız. Çünkü her başvuru sizin kredi notunuzu düşürmeye devam edecektir.

İşte sizlere kredi notunuzu yükseltmek için öneriler;

1.Kesinlikle 1 gün geçsin birşey olmaz demeyin. Özellikle kredi ve kredi kartlarınızın aylık ödemelerini düzgün bir şekilde yapınız. Hiç yoktan minimum ödemesini yani asgari tutarı mutlaka ödeyiniz.

2.Birçok kişinin kanaati arasında benim ödemelerim düzenli ne de olsa istediğim anda kredi kullanabilirim şeklinde düşünmektedir. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Borçlarınızın fazla olması, ödemelerinizin düzenli olmasından dolayı size kredi kullandırtmaz. Yani X bankasına 10 Bin TL borçluysanız, 5 Bin TL kredi kartı limitli kartınız var ise, aylık kazancınıza göre bu sayılar siz verilmiştir. Bu nedenle banka sizin gelirinize bakarak lakin mevcuttaki ödemelerine yeter diyerek size kredi vermeyebilir. Elinize toplu para geçtiğinde kredi ve kredi kartı ödemelerinizi kapamanız sizin için avantaj olacaktır.

3.Eğer bir banka size kredi veya kredi kartı vermemiş ise, diğer bankalardan kredi başvurusunda bulunmayın. Bunu sıkılıkla yapmazsanız sizin için iyi birşey olacaktır. Sürekli başvuru yapmak sizin kredi notunuzun yükselmesini engelleyecektir.

4.X Bankasında bulunan bir kartınız var ise ve bu kartı kapattırmadıysanız senelik aidat borcu nedeniyle kredi notunuz her defasında düşmeye devam eder. Bankalar ile iyi ilişkiler kurarak bu sayılanları yaparsanız kredi notunuz yükselecektir. Buda sizin yararınıza olacaktır. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.