Kredi Kartı Kullanımında Karta Fazla Para Yatırınca Ne Olur ?

Kredi Kartı Kullanımında Karta Fazla Para Yatırınca Ne Olur ?

 

Hiç kuşkusuz kredi kartı günlük yaşamımızda var olan en önemli icatlardan birisidir. Manyetik yapısıyla erkeklerin cüzdanlarında, kadınların çantalarında olan bu kartlar ile bir çok alış verişinizde kullanmanız mümkündür. İnsanlara cazip gelen en büyük özelliğiyse alışverişlerinizi taksitli bir şekilde yapmanızdır. Dünya genelinde bu işleyiş hızlı bir şekilde sürerken başta Türkiye olmak üzere tüm ülkelerde sıkılıkla tercih edilen işlemler arasında kabul edebiliriz.

Kredi kartı kullanmak en başta yaptığınız alış verişlerin sanki ücretsiz oluyormuş gibi hissine tutulmanızı sağlar. Ancak ödeme günü geldiği zaman bu kartların borcunu ödemek oldukça zor olabilmektedir. Hele bir de birden fazla kredi kartı kullandıysanız hepsinin ödemesi sizi zor duruma sokabilir. Kredi kartının borcu ödenmezse ne olur sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Kredi kartı borcu ödenmez ise gecikme faizi borcunuza işler ve siz ödeyene kadar borcunuza faiz biner. Buda ödemelerde dahada güçlük çekmeniz anlamına gelmektedir. 

Kredi kartınızın 10 Bin TL borcu olduğunu var sayalım. Burada 5 eşit taksite bölerek bir alış veriş yapmışsanız ödemeleri 2000 TL olmaktadır. Sizin elinize fazla para geçti oldu da 4 Bin TL ödediniz. Burada aslında 2 taksitinizi ödemiş olurunuz. Kısacası kredi kartınızın hesabında fazla yatırdığınız para bekler ve zamanı gelince borcunu alır. Kredi kartlarının borcunu erken kapamanız katiyetle faizlerden kurtulurum şekline olmamalıdır. Faizlerin düşmesi yalnızca kredi kullanan kişiler içindir. Bankaların size ilettiği mailler ile fazla para yatırdığınızı kısaca hesabınızın ne durumda olduğunu bildirmektedir.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.