İndirimli Elektrik Kullanma Nasıl Olur ?

İndirimli Elektrik Kullanma Nasıl Olur ?

ENERJİ Piyasasını Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) elektrik içinde serbest tüketici limitini 2017 yılı için 3.600 kWh’tan 2.400 kWh’a düşürmesiyle Antalya, Isparta ve de Burdur’da 258.000 adet aboneye serbest tüketici olma hakkı doğdu ve böylece aylık ortalama 82 Lira ve üzerinde elektrik faturası ödeyen aboneler için ”indirimli elektrik” kullanabilmenin yolu açıldı.

EPDK elektrikte serbest tüketici limitini 2017 yılı için 3 bin 600 kWh’tan 2 bin 400 kWh’a düşürmesi ile aylık ortalama 82 TL’nin üstünde elektrik faturası ödeyen abonelere ‘indirimli elektrik kullanmanın‘ yolu açıldı. 

EPDK’nın belirlediği yeni limitle Türkiye genelinde 8,4 milyon elektrik abonesi ‘serbest tüketici’ olma fırsatı yakalarken CLK Akdeniz Elektrik’in görevli tedarikçi şirket olarak hizmet verdiği Antalya, Isparta ve Burdur illerinde 258 bin abone daha yeni limitle beraber serbest tüketici olma hakkı elde etmiş oldu. Böylece bahis konusu 3 ilde mevcut ve yeni serbest tüketici hakkı olan abone sayısı 591 bine ulaştı.

ANTALYA’DA 215 BİN ABONEYE İNDİRİMLİ ELEKTRİK FIRSATI

CLK Akdeniz Elektrik’ten yapılan açıklamada, “Yeni limitle beraber sadece Antalya ilinde yaklaşık 215 bin abone serbest tüketici olma hakkı elde etti. Aylık faturası ortalama 82 TL ve üzeri olan ve CLK Akdeniz Elektrik’in avantajlı tarifelerinden faydalanmak isteyen tüketicilerin müşteri hizmet merkezleri ve şubelerine giderek serbest tüketici sözleşmesi imzalaması yeterli olacak” denildi.

Sözleşme İmzalayan Aboneler Dikkatli Olmalı

Yeni limitle beraber sektörde rekabetin ebatlarının daha da genişleyeceğine de işaret edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“CLK Akdeniz Elektrik olarak sektör tecrübemiz ve tecrübeli kadromuzla bu rekabete hazırız. Abonelerimize kaliteli, sürdürülebilir ve müşteri memnuniyeti hedefleyen bir hizmet sunmaya devam edeceğiz. Serbest tüketici statüsündeki abonelerin mağdur olmamaları için önümüzdeki dönemde imzaladıkları sözleşmeleri çok dikkatlice incelemeleri ve sözleşmelerdeki ek maddeleri okuyarak aslında ne kadar indirim aldıklarını net olarak görmeleri konusunda uyarmak isteriz.”

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.