İndirimde üç ay yetersiz

İndirimde üç ay yetersiz

Hükümetin açıkladığı Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı kapsamında bazı ürünlerin fiyatlarında yüzde 10’luk indirim yaşansa da, yurttaşlar daha çoğunu istiyor. Tüketici, dolar kurunu mazeret ederek yüzde 300’e varan zamlarla fiyatları arttıranların, yapmış olduğu indirimleri “göstermelik” buluyor. Aracıların ve marketlerin hala yüksek kar marjı ile hareket ettiğini belirten tüketici dernekleri; domatesi örnek göstererek, tarlada 3 TL olan ürünün, büyükşehirlerdeki perakende fiyatının 10 TL civarında seyrettiğini belirtiyor.

Marketlerin yapmış olduğu indirimlerin sürekli hale gelmesi için adım atacaklarını ifade eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bendevi Palandöken “Ürünlerdeki yüzde 10’luk fiyat indirimi yeterli bulmuyoruz, daha fazla olmalı. Birçok yerde karardan önce jet hızı ile fiyatlar arttırıldı, şimdi de yeterince indirilmeli. İndirim sürecinin 2 ay ile sınırlı kalmaması için de Bakanlığa talepte bulunacağız.

İndirim kararının sürekli olmasını isteyeceğiz. Eğer dükkanlarımız bu indirim oranlarını arttırırsa, yurttaşlarımız da istek gösterir. Böylece çarkların dönmesini de sağlamış oluruz” şeklinde konuştu.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.