Eş İçin Kredi Nasıl Onaylanır

KrediÇekerken eşin onayı gerekli midir, onay alınır mı alınmaz mı diye merak eden  ve birçok kredi çekme ihtiyacı duyan müşterilere bilgi vermek amacıyla bu yazıyı yazmak istedik. Kredi ihtiyacını karşılamak için bankaya gidecek olan birçok müşteri, bu sorunun cevabını merakla beklemektedir. Bu sorunun cevabını KrediÇekerken.com adresinde cevapladık.

 

Kredi Çekerken Eşin Onayı Alınır mı?

Çoğunluğu çiftçi ve memur olan Türk vatandaşların genellikle yaşadığı bir sorundur. Fakat konu ihtiyaç kredisi çekmek ise, eşin onayı alınmamaktadır. Her ne kadar akıl danışmanız, ödeme yöntemlerini tartışmanız gerekse bile illa eşin rızasına gerek yoktur. Ama; kredi çekerken eğer ipotekli bir mülk veya mal üzerine ihtiyaç kredisi alıyorsanız, bu durumda eşin onayı gerekecektir. Bankalar, ipotekli ihtiyaç kredisini verirken eşin rızasını aramaktadır.

 

Velhasıl; eğer direkt normal ihtiyaç kredisi alıyorsanız, eşinizin onayına gerek yoktur. Fakat; ipotekli bir kredi veya ipotek üzerine kredi çekiyorsanız, eşin onayına ihtiyacınız olacaktır.Merak ettiğiniz diğer konular için KrediÇekerken’i ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Bu yazı 1681 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
film izle
Joyetech likit
fiat yedek parça