Emekliye Özel Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye Özel Faizsiz Kredi Veren Bankalar

2016 senesinde de emeklilerin yüzünü güldüren ve işlerine oldukça yarayacak olan faizsiz kredi çekme oldukça etki yarattı.Özel olarak emekliler için olan faizsiz banka kredisi ve ya oldukça düşük faizle krediler emeklinin yüzünü güldürecek.Ayrıca geri ödeme konusunda da bankaların esnek davranacaklarının haberi geldi

Kredi kullanmak isteyen birinin ilk dikkat edeceği şey tabiki bankanın uygulayacağı faiz oranıdır. Çünkü kredinin geri ödeme miktarını ve taksit tutarını faiz belirlemektedir ve geri ödemelerimizin az olmasını istiyorsak banka faizinin az olmasına dıkkat etmeliyiz.. Bu nedenle kredi kullananlar faiz tutarlarına oldukça dikkat ederler. Kredi kullanan kesimin ciddi bir oranını da emekliler oluşturmaktadır. Emekli olduktan sonra sorun çekmeyeceksiniz diye bir şart yok. Emeklinin maaşı sabit olduğundan ve ek gelire sahip olmadıklarından kredi kullanımının büyük bir çoğunluğunu emekliler oluşturmaktadır. Emeklilerin genel olarak faiz oranlarına daha çok dikkat etmeleri gereklidir.

Bankalar da ara dönemler de kampanya olarak emeklilere faizsiz kredi sunmaktadır. Düzenli olarak bankaların sunduğu kampanyaları takip ederek faizsiz krediye ulaşabilirsiniz. Emeklilerin faizsiz kredi kullanabilmeleri için en önemli şart kredi notlarının düşük olmasıdır. Eğer kredi notları düşük deyilse kredi talepleri olumsuz sonuçlanacaktır. Bankalar haricinde devlette faizsiz kredi müjdesini duyurmuştur.

Emekliler maaşlarının 10 katına kadar faizsiz kredi kullanabileceklerdir. Kredi ödemelerine 12 ay kısaca 1 sene sonra başlama şansları vardır. Kullanacakları faizsiz krediyi 12 ay, 24 ay veya 36 aya varan vade alternatiflerinden herhangi birini seçerek ödeme yapabilirler. Örneğin; aylık 1,200 TL maaşınız var ise bununla 12 bin TL kredi kullanabilirsiniz. 10 katından daha fazla olan talepler onaylanmayacaktır. Emekliler için verilen faizsiz kredinin halen net bir tarihi açıklanmamıştır. Ancak en kısa vakitde faizsiz kredi hakkı sunulacaktır. İlgili çalışmalar kişiler tarafından devam etmektedir.

2016 yılı emekliler için diğer senelere göre daha kolay geçecek. Faizsiz kredinin yanı sıra maaşlarının 3 katı kadar da nakit avans kullanabilecekler. Kullanacakları nakit avans için de bir rahatlıkları var. Bu nakit avansı aylık vadelere bölerek ödeme olanağına sahip olacaklar. Emekliler için sevindirici haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak ta emeklilere promosyon müjdesi duyuruldu. 2016 yılını oldukça rahat geçirecek emekliler artık nakit sıkıntısına girmeden onlar için sunulan hizmetlerden yararlanarak rahatlayacak ve rahat bir nefes alabilecekler.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.