Emeklilere 700 TL Taksitle Ev

Emeklilere 700 TL Taksitle Ev

     Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Silivri’de yatay mimari ve mahalle konseptiyle dar ve orta gelirliler için inşasına başlanan bin 356 yeni konutu kura yöntemi ile satışa çıkardı.

Proje kapsamında 934 konut alt gelir grubuna, 422 konut ise orta gelir grubunda bulunan yurttaşlara satılacak. İki etapta yer alan konutlara ilişkin başvurular 18-29 Haziran arasında yapılacak ve 11-12 Temmuz’da yapılacak kura çekilişiyle ev sahipleri belli olacak.

     198 bin TL’den başlayan konut fiyatlarında taksitlerin en düşüğü 961 TL’den başlayacak. 25 bin TL peşinat ile 180 ay vade ya da 30 bin TL peşinat ile 240 ay vade seçeneği olan projede, emekliler konut tesliminin arkasından 700 TL taksit taksit ev sahibi olacak.

     TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Amacımız konut sahibi olmayan yurttaşlarımızı ev sahibi yapmak. Dar gelirli yurttaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu. Emekli yurttaşları konut sahibi yapmaya devam ettiklerini belirten Turan, “Silivri projemizde de alt gelir grubuna yönelik satışa sunacağımız 934 konutun 234’ünü emekli yurttaşlarımıza vereceğiz” dedi.

69 KONUT ENGELLİLERE AYRILDI

     Emeklilerin yanı sıra engelliler, şehit aileleri ve malullerine de özel kontenjan ayırdıklarını ifade eden Turan, alt gelir grubunda satışa sunulan 47 konut ile orta gelir grubunda yer alan 22 konutu engelli yurttaşlara ayırdıklarını aktardı. Bin 356 konut için talep toplamaya başladıklarını aktaran Turan, şu şekilde konuştu: “Konutlarımız alt gelir grubunda yer alan yurttaşlarımızın ihtiyaç ve alım gücüne hitap edecek şekilde minimum maliyet ile bütçelendi. Vatandaşlarımız 198 bin TL ve 961 TL taksit taksit konut sahibi olabilecek.” Turan, 3+1 özellikte 422 konutu daha önce hiç konut sahibi olmamış orta gelir grubundaki yurttaşlara sunacaklarını bildirdi.

MİLLET BAHÇELERİ ŞEHİRCİLİK ANLAYIŞINI ETKİLEYECEK

    Millet Bahçeleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan TOKİ Başkanı Turan, yatay mimari ile başlayan sürecin Millet Bahçeleri anlamıyla devam ettiğini ifade etti. Şehirlerdeki en değerli arazilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde Millet Bahçesi olarak halka açıldığının altını çizen Turan, “Millet Bahçeleri kentcilik ve belediyecilik anlayışında devrim özelliğindedir. Millet Bahçeleri kentcilik adına karar alıcıları etkileyecek ve bu hassasiyete göre adım atılmasını sağlayacaktır” dedi.

İMARA AÇILMASI SÖZ KONUSU OLAMAZ

    “MilletBahçeleri ilerleyen zamanda imara açılır mı?” sorusuna cevap veren Turan, şu şekilde konuştu: “Geçmişte deprem afet gibi en kötü vakitlerde dahi bu şekilde bir adım atılmamışken bundan sonra katiyen söz konusu olamaz. Türkiye’de kentcilikte bilinç seviyesi yükselmiştir.”

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.