Emekliler Promosyonunu Ne Zaman Alacak ?

Emekliler Promosyonunu Ne Zaman Alacak ?

Kamu bankalarının 300-450 lira arasında verdiği promosyon tutarı özel bankalarla beraber 600 lirayı aşacak. İşte emekliye promosyon uygulamasında bilmeniz gerekenler burada.

Emeklilere maaşlara ek olarak promosyon ödemesi yapılacak. Promosyon için kamu bankaları ile yapılan uzlaşmanın arkasından, gözler özel bankalarla pazarlığa çevrildi. 

Kimler Ne Kadar Alacak ?
Kamu bankaları 1000 lira altında emekli maaşı alanlara bir seferde 300 lira, 1000-2000 arası alanlara 375 lira, 2000 lira üzeri alanlara 450 lira ödeme yapacak.

Edinilen bilgilere göre bazı özel bankaların çıtayı yükselterek, promosyon tutarını 600-900 liraya çıkardığı belirtiliyor.

Peki Kaç Kişi Yararlanacak ?
Uygulamadan 11,5 milyon emekli faydalanacak. Emeklilerin 8.5 milyonu kısaca yaklaşık yüzde 75’i 1,000-2,000 TL aralığında, yaklaşık yüzde 6.5’i 2,000 TL üstünde, yaklaşık yüzde 20’si 1,000 TL altında emekli maaşı alıyor.

Promosyon Şartları Nedir ?
Hesapların 3 sene bankada tutulması karşılığı bu ödeme yapılacak. Ödeme tek seferlik olacak.

Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak ?
Promosyon ödemelerinin şubatta veya en geç martta başlaması düşünülüyor.

Promosyonun Emeklilere Ödenmesini Sebebi Nedir ?
Devlet emekli maaşını bankalara yatırıyor. Bu yüzden bankalar emeklilere buna karşılık bir olanak sağladılar.

Bankalarla imzalanacak protokol ile; emeklilere promosyonun yanı sıra, maaşın tamamının ATM’den tek seferde bedava çekilmesi, maaş hesapları için hesap işletim ücreti muafiyeti gibi olanaklar da sağlanacak. Emekliler, hangi banka promosyon protokolüne imza atmışsa, maaşını o bankaya taşıyacak.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.