Emekli Promosyonunda Beklenen An Yaklaşıyor !

Emekli Promosyonunda Beklenen An Yaklaşıyor !

Emeklilere verilecek promosyon ödemelerinde son kulvara girildi. İlk görüşmelerde yalnızca kamu bankaları tarafından promosyon ödemesi yapılması planlanırken şimdi özel bankaların da devreye girdiği belirtiliyor. Birçok özel banka emekli maaşı müşterilerini elinden kaçırmamak için promosyon uzlaşması imzalamaya ikna oldu. 12 milyon emeklinin 5 milyona yakını maaşını özel bankalar aracılığıyla alıyor. İmzalar atıldığında maaşını özel bankalardan alan emeklilerde promosyon almaya hak kazanacak.

En Yüksek Promosyonu Ödeyen Kazanacak

İmzaların atılmasının arkasından promosyon rekabeti de hızlanacağa benziyor. Bankalar arasında bu konuda net bir siyaset belirtilmemesine karşın en yük promosyon ödemesi vaat edenin en fazla emekliyi bankasına çekeceği de kaçınılamayacak bir gerçek.

En Düşük Promosyon 300 TL Olacak

Maaşı bin TL’nin altında olan emekliler için 3 senelik dönemde toplam 300 TL promosyon ödemesi yapılacağı belirtildi. Maaşı bin ila 2 bin TL arasında olan emeklilere 375 TL, maaşı 2 bin TL’nin üstünde olan emeklilereyse 450 TL tutarında promosyon ödemesi gerçekleştirileceği basına yansıyan haberlerin arasında yer alıyor. Ancak bu sayıların taban uygulama olduğunu tekrar belirtmek gerekir. Daha fazla emekliyle çalışmak isteyen bankalar bu sayıların üstüne çıkacaktır.

Emeklilik İşlemleri de Hızlanacak

Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından yapılan açıklamadaysa artık emeklilik işlemlerinin de hızlanacağı belirtildi. Mevcut durumda ortala 21 gün olan aylık bağlanma süresinin 10 güne kadar düşürülmesi hedefleniyor. Bu noktada SGK tarafından alt yapı çalışmalarına ağırlık verilmiş durumda. İnternet üstünden randevu alarak emeklilik işlemlerinin hızlı ve zamanında yapılması düşünülen işlemlerden biri.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.