Dolar Ve Euro’da Son Durum Nedir ?

Dolar Ve Euro'da Son Durum Nedir ?

Yeni güne 3.38 lira dolayında başlayan dolar 3.3885 lirayla 3.39 lira sınırına kadar yükselirken, işlemlere 3.57 lira seviyesinde başlayan euro da yeniden 3.60 liraya çıktı.

Küresel piyasalardaki gelişmelerin yanında, Türkiye’deki artan iç siyasal gerginliklerin tesiriyle, geçen haftanın son işlem gününde lira karşısında ard arda yeni rekor düzeylere tırmanan dolar 3.4069 liraya ve euro da 3.6011 lirayla yeni tarihi rekor düzeylere tırmanmıştı.

Ardından Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında düzenlenen EKK toplantısının tesiriyle dolar 3.37 – 3.37 ve euro da 3.57 – 3.58 aralığına çekilmişti.

Hükümet tarafından dün akşam Başbakan Yıldırım başkanlığında toplanacağı ilan edilen lakin daha sonra iptal edilen EKK toplantısı, bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak. Çeşitli kurumların yaptıkları anket sonuçlarında, liranın büyük oranda zayıflamasına karşın, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun (PPK) Perşembe günü düzenlenecek toplantısında faizlerde ya 0.25 puanlık bir küçük artış olacağı, veya değişiklik olmayacağı yönündeki beklentiler ağırlık kazanıyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.