Dolandırıcılar sahte oda satıyorlar

Dolandırıcılar sahte oda satıyorlar

İlginç sahtekarlık yönteminin mağduru olan Gülçin Kanber, halen vakaın şaşkınlığı içerisinde olduğunu belirterek, “Beni arayan şahıs, hatayla telefon faturamı yatırdığını söyleyerek, ‘Paramı nasıl alabilirim’ diye sordu. Ben de GSM şirketi ile konuşup, teyit alıp, kendisini arayacağımı ifade ettim. Yoğun olduğum için GSM şirketini arayamadım. Ama o kişi beni sürekli arayarak ‘Abla ben askerim, ihtiyacım var. Ne olur bana yardımcı olun’ şeklinde konuştu. Ben de çok üzüldüm. Ertesi gün GSM şirketini aradım. 2 adet ödenmiş faturamın olduğunu ifade ettiler. Ben de faturamı hatayla ödeyen kişinin parasını geri istediğini, kendisine iade edip edemeyeceklerini sordum. Onlar da iade edemediklerini ifade ettiler. Ne yapmam gerektiğini sorduğumdaysa yanlışlıkla faturamı yatıran kişiye parasını göndermemi, bir sonraki ay tutarı faturamdan düşeceklerini ifade ettiler” dedi.

GSM şirketinden fatura ödemesi yapıldığına dair teyit aldıktan 2 gün sonra dolandırıcının banka hesabına, 241 TL ödenmiş fatura tutarını havale ettiğini söyleyen Kanber, “Diğer ay hattıma yalnızca 1 lira 40 kuruş fatura geldi. Ancak Mayıs ayında bana ‘Ödenmemiş faturanız bulunmaktadır. Avukata verileceksiniz’ gibi bir mesaj geldi. Hemen GSM şirketini aradım ve sebebini sordum. Onlar da son ödeme tarihi 6 Nisan olan Mart ayı faturamın ödemesinin yapılmadığını, banka hesaplarımı kontrol etmemi ifade ettiler. Banka hesaplarımı kontrol ettiğimde dekontlarda faturanın ödendiğini gördüm” şeklinde konuştu.

Kanber, GSM şirketine alakalı dekontları ilettiğini belirterek, “Halloldu diye düşündüm. Dün sabah uyandığımda telefon hattımın, borcundan dolayı kapandığına dair bir mesaj aldım. Hattım neden kapatıldı diye sorduğumda ‘Gülçin hanım bir sorun var bulmaya çalışıyoruz, halletmeye çalışıyoruz, sizi kısa süre bekleteceğiz’ diye yanıt verdiler. ‘Benim faturalarım günü gününe bankadan ödeniyor. Beni nasıl mağdur edersiniz, sizde bir sorun var bunu kendi içinizde halledin, bize neden yansıtıyorsunuz’ dedim. Bir sorun olduğunu kabul edip ve özür dileyerek halledemediklerini ifade ettiler” dedi.

Kanber, daha sonra bu sorunun Nisan ayında faturasını hatayla ödeyen kişi ile alakalı olduğunu anladığını kaydederek, “GSM şirketine faturamı ödedikten sonra ‘bu ödemeyi iade alabiliyor muyum’ diye sorduğumda, alamayacağımı ifade ettiler. Madem o para iade verilebiliyordu, bana neden vermediler. Neden bana o kişiye ödeme yapmamamı söylemediler. Yatırıldığı günün gecesi para iade edilmiş. 2 aydır bana bunu söylemiyorlar” dedi.

Adana’da yerel bir gazetenin sahibi olduğunu ve bu şekilde bir tuzağa düşecek bir insan olmadığını vurgulayan Kanber, “Ben GSM şirketinden teyit alıyorum. Bana o teyit verilmeseydi, ben o kişiye ödeme yapmazdım. Ben artık işin maddiyatında değilim. Önümüzdeki hafta hem beni dolandıran kişi hem de GSM şirketi hakkında beni bu şekilde mağdur ettikleri için suç duyurusunda bulunacağım” şeklinde konuştu.

Asker olduklarını söyleyip, insanları insafen rahatsız ettiklerini belirten Kanber, “Hadi benim durumum olabilir, bu parayı ödeyecek gücüm olabilir. Ama durumu olmayan insanlara da bunu yapabilirler” dedi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.