Derecelendirme kuruluşundan seçim sonrası pozitif değerlendirme

Derecelendirme kuruluşundan seçim sonrası pozitif değerlendirme

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Japan Credit Rating Agency (JCR), Türkiye’de 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri sonrasında iç siyaset üzerindeki azalan belirsizliğin, kredi notu açısından pozitif olduğunu duyurdu.

JCR’nin, 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri’ne ilişkin değerlendirmelerinin yer aldığı açıklama, kuruluşun resmi web sitesinde yayımlandı.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerdeki başarısının, AK Parti’nin siyasi tabanını daha fazla kuvvetlendirmesinin beklendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Türkiye’de seçimler sonrasında iç siyaset üzerinde azalan belirsizlik, kredi notu açısından pozitif. Diğer taraftan, JCR olarak, enflasyon oranı ve cari açık gibi süregelen temel makroekonomik istatistiklere ilişkin Eylül 2017 sonundaki Orta Vadeli Program’da (OVP) öngörülen dengesizlikleri düzeltmeye yönelik tedbirlerin planlandığı gibi devam etmediğine işaret ediyoruz. JCR, yeni Erdoğan yönetiminin makroekonomik dengesizliklerin düzeltilmesine yönelik yapısal reformlara yoğunlaşıp yoğunlaşmayacağını ve OVP’de belirlenen hedeflere ulaşılıp ulaşılmayacağını izlemeye devam edecek.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.