Bitcoin Sistemi Kullanılarak Nasıl Zengin Olunur?

Bitcoin haberleri ve yararları olarak ikiye ayrılan, bir çok kişi kullanırken, bir çok kişinin de sakıncalı gördüğü bir sistemdir. 2008 yılında deneysel bir yolla başlatılan ve 2009 yılının Ocak ayında kullanıma açılan bu sistemin hem avantajları, hem de dezavantajları mevcuttur. Herhangi bir merkez bankasına veya resmi kuruluşa bağlı olmaksınızın çalışan ve kullanılan dijital para birimidir. Ülkelerin para birimlerine göre alınıp satılmaktadır. Değerini ise kullanıcılar belirlemektedir. Yani Bitcoin sistemini ne kadar çok kişi kabul ederse ve kullanırsa değeri de o derece artmaktadır. Bazı kişiler tarafından dolar ve euro’ya alternatif olacağını ve gelecekte kağıt paraların yerini alacapı düşünülmektedir. Fakat dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarının artmasıyla birlikte insanlar bu sisteme şüpheli yaklaşmaktadır. Bitcoin borsası ise bu sistemi oldukça başarılı bir şekilde kullanmaktadır.

Bitcoin Nasıl Kullanılmaktadır?

Öncelikle bu sistemi kullanabilmeniz için bir cüzdan oluşturmanız istenmektedir. İnternet erişimi bulunan telefon veya bilgisayarlar üzerinden cüzdan kolaylıkla oluşturulmaktadır. Kişi başına düşen cüzdan limiti bulunmamaktadır. Bu cüzdanı oluştururken özel bilgilerinizi vermenize gerek yoktur. Ayrıca cüzdanı kullanarak para gönderebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Ödemelerin doğrulanmasında proof of work, noktadan noktaya ağ ve anahtarlı şifreleme teknikleri kullanılmaktadır. Her işlem iin ağa duyurum yapılmakta ve blok zincirine eklenmektedir. Bu sistemde herkes kolay ve hızlı bir şekilde güvenilir ödemeler gerçekleştirebilmektedir. Bitcoin zengini olmak için ise sistemi doğru ve yasal bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Satın alınan Bitcoinler mağaza ve restoranlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca Paypal ödeme yöntemi ile de Bitcoinleri kullanabilirsiniz.

Bitcoin Yatırım Olarak Kullanılır Mı?

Bitcoinleri yatırım olarak da kullanmak mümkündür. İstediğiniz zaman Bitcoin nasıl alınır ve bitcoin çekme seçeneğiniz de mevcuttur. Transfer yapılabildiği için de oldukça sevilen bir sistemdir. İşlemleri anlık olarak yapabilir ve güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. Yazılımları düzenli olarak güncellerseniz verilen hizmetleri en iyi şekilde alabilirsiniz. Cüzdanınızı korumak için ise bir çok şifreleme yöntemini kullanmanız gerekmektedir. Bitcoin çalma işlemi kişilerin hesaplarına girerek cüzdanlarını çalmak anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için cüzdanınıza sayı ve harfler yardımıyla en az 6 karakterli ve güçlü bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Bu şifreyi kimseyle paylaşmamalı ve unutmamak için bir yere not etmeniz gerekmektedir. Ayrıca cüzdanınızın verilerini de yedeklemelisiniz. Düzenli olarak yedeklenen cüzdanların çalınma ihtimali oldukça düşüktür. Ödeme için ise çoklu imza seçeneğini kullanabilirsiniz. Çoklu imza için 5 üyeden en az 3’ünün imza vermesi anlamına gelmektedir. Bu da verilerin daha güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Fakat burada en önemli konu çok şifre oluşturmak ve yedekleme yapmaktır. Telefon ve bilgisayar üzerinden yedeklemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Böylece bilgisayarınızda veya sistemde herhangi bir sorun olduğu takdirde verileriniz güvenle saklanmaktadır. Ayrıca yedekleme yöntemi için Usb cihazı, kağıt ve cd disklerinden yardım alabilirsiniz.

Bitcoin Kullanarak Zengin Olunur Mu?

Bitcoin zebra sistemi oldukça kullanılan bir sistemdir. Günümüzde en çok yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Enflasyon riski düşük olduğu için kullanıcılara oldukça yüksek miktarlar kazandırabilmektedir. 0cak 2013 tarihinde, bir Bitcoin’in değeri 13.56 dolar olarak belirlenmişti. Fakat 2014 yılının Ocak ayında 806 dolar olmuştur. Aradaki fark ise azımsanmayacak derecede çoktur. Enflasyonun düşük olmasıyla birlikte kullanıcı artışına bağlı olarak değeri de artmaktadır. Bir yıl içerisinde yaklaşık %59’luk bir artış gözlemlenmiştir. Bu durum ise sürekli çoğalacaktır. Teknolojinin ilerlemesi ve hayatın her alanına girmesiyle birlikte dijital ortamda kullanılan para da artacaktır. Bu nedenle Bitcoin sistemi ile yatırım yapmak ve para kazanmak mümkündür.

Bitcoin Üretimi

Bitcoin üreten kişilere mining, diğer bir deyişle madenci denilmektedir. Madenciler isterse tek başına, isterse Bitcoin havuzlarıyla birlikte çalışabilmektedir. Yeterli bilgiye sahip olmanız madenci olmak için yeterli değildir. Bunun yanı sıra işlemci sisteminin normalden 100 kat daha hızlı çalışan ekran kartına sahip olması ve çok iyi derecede bilgisayar donanımlarına ihtyacınız vardır. Fakat en çok merak edilen sorulardan biri de madencilik suç mudur? Sorusudur. Madencilik yasa dışı bir iş değildir. Kurallara ve protokellere uygun bir şekilde çalışmalar sürdürüldüğünde hiçbir cezaı olmamaktadır. Bu nedenle madenci olmak isteyen herkes yeterli donanıma sahipse, kolay bir şekilde olabilmektedir.

Bu yazı 478 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
film izle
Joyetech likit
fiat yedek parça