Başbakan Binali Yıldırım’dan Tevşikler Geliyor Müjdesi !

Başbakan Binali Yıldırım'dan Tevşikler Geliyor Müjdesi !

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Bilişim Zirvesi 2016” etkinliğine katılan Başbakan Yıldırım Bilişim Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu. Bilişimde yeni modele geçileceğini söylerken hacker saldırıları konusunda da çalışmaların yalnızca saldırı engellemek maksatlı olmayacağını, caydırıcı kararların da çıkacağını ifade etti.

İşte Binali Yıldırım’ın konuşmasından bazı satır başları;

Bilişim sektörü ile ilgili son yıllarda kanuni düzenlemeler yürürlüğe girdi. Bugünkü vergi sistemimiz iletişim sektörümüzün gelişmesine yardımcı olan bir yapıda değil. Çok basit uzlaşılabilir sektörün hızını yavaşlatan değil, büyümesini sağlayan, vergi geliri sağlayacak yeni bir modelini yaşama geçireceğiz. Bunu yaparken de en son yenilikleri en son teknolojileri takip ederek inovatif bir yaklaşımla bunları düzenleyeceğiz.

Dünyada web kullanımı artık çok çok hızlı. Saniyeler içerisinde birden çok sitede aynı anda gezebiliyorsunuz. Bu tamamiyle internetin hızı ile alakalı. Ülkemiz ise web kullanımında son yıllarda büyüme kaydetti. Geçmiş çağda en büyük güç paraydı. Şimdi ise bilgi. Bilgiye sahipseniz güçlüsünüz. Gelecekte ülkemizi daha yukarı seviyelerde görmek istiyorsak yalnızca ekonomik açıdan zenginlikle bunu sağlayamayız. Bilgi düzeyi olarak da 7’den 70’e gelişmemiz, öğrenmemiz lazım..

Sayıları git gide artan veri merkezleri ülkemiz için oldukça önemlidir. Bugün kararnameyle çağrı merkezleriyle birlikte veri merkezlerinin kurulmasına çok büyük destek sağladık. Eleman tahsisinden, bina tahsisine, vergi kolaylığına işletme kredisine, enerji desteğine kadar her türlü desteği sağladık. Şimdi bizim bu desteklerimizin boşa çıkmaması adına veri merkezleri kurulmalı başarı ile işletilmelidir. İşte o vakit bilginin her yana ulaşması kolaylaşacak ve bilgi her yerde olacak isteyen istediği vakit açıp öğrenebilecek. Veri merkezlerinin vatana millete hayırlı olmasını temenni ediyorum. Umarım genci yaşlısı tüm insanımız bilgilenir çünkü çağımızın en önemli gücü bilgi sahibi olmaktır.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.