Okul Öncesi Eğitim Zorunlu Hale Getirilecek !

Okul Öncesi Eğitim Zorunlu Hale Getirilecek !

Başbakan Binali Yıldırım’ın Açıklamarının Bazı Noktaları;

Eşim Semiha hanım öğretmen olduğundan öğretmenlerin ruh dünyasını öğrenme olanağım oldu. Bu mesleğin nasıl fedakârlıklarla yapıldığına yakından tanık oldum. Bütün öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum. Böyle yüce bir görevi azimle yürüttüğünüz için hepinize milletim adına müteşekkirim.

Bugün eğitimin bir ülke için ne kadar önemli olduğunu anlayan bir yönetim var. Bizler eğitime yapılan yatırımın ülkenin geleceğine yapıldığını biliyoruz. 2002 senesinde göreve geldiğimiz ilk günden beri eğitime öncelik verip en büyük yatırımları eğitime yaptık. Artık bütçede en büyük payı savunma değil eğitim alıyor. Bugün eğitime ayırdığımız bütçe 122 milyar 500 milyon TL

Eğitim câmiamızın insan sayısı dünyanın birçok ülkesinden daha fazla. Doğru yolda ilerlediğimize eminiz. 14 yılda 561 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştirdik. 3 bin 300 engelli kardeşimizi meslek yaşamına kazandırdık.Eğitim kalitesini yükselmek için birçok düzenlemeye imza attık.

Önümüzdeki dönemlerde okul öncesi eğitimi mecburi hale getireceğiz. Sabahçı, öğlenci uygulamasını ortadan kaldırıp tam gün eğitime geçeceğiz. Okullarımızda yabancı dil eğitimine öncelik vereceğiz.Fatih projesiyle birlikte okullarımızda akıllı tahtalarımız var. Öğretmenlerimize ve talebelerimize tablet bilgisayar dağıtımı başladı. Dünyanın neresinde olursa olsun bilgiye talebelerimiz bir tuş mesafesinde. Köy okullarındaki talebemizle Ankara’daki talebemizin bilgiye aynı anda ulaşmasını sağlıyoruz.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.