FETÖ İle Bağlantılı Oldukları Gerekçesi İle Öğrencilerin Bursları Kesildi !

FETÖ İle Bağlantılı Oldukları Gerekçesi İle Öğrencilerin Bursları Kesildi !

İngiltere’de yayın yapan Times gazetesi, Türkiye’nin darbe girişimi sonrası giriştiği tasfiyeler kapsamında, Gülen cemaati ile bağlantılı oldukları gerekçesi ile yurt dışında okuyan en 30 talebenin bursunu kestiğini yazdı.

BBC Türkçe’nin Times gazetesinden aktardığı habere göre 15 Temmuz hain darbe girişiminin arkasından yurt dışında okuyan birkaç yüz talebenin, FETÖ’yle bağlantılı oldukları gerekçesi ile burslarının kesildiği ve vasıflarının Türkiye’de geçerli olmayacağı bildirildi.

Times haberde “İngiltere’deki üniversitelerle bağlantılı toplam 66 talebe kara listeye alındı. Yaklaşık onu, daha sonra listeden çıkarıldı. Bazıları hâlihazırda eğitimlerini tamamlamış ve eve dönmüştü. Ancak 30 tanesi hâlâ İngiltere’de bulunuyor. Yaklaşık 10 tanesi Leicester Üniversitesi’nde” ifadelerine yer verdi.

Bu talebelerden 6’sı ile görüştüğünü ifade eden gazete, talebelerden bazılarının hâlihazırda ya da önceden FETÖ’yle ilişkili olduğunu veya bu hareketle bağlantılı kurumlarla ilişkilerinin olduğunu kabul ettiklerini, lakin darbe girişimi ile alakalarının olmadığını ve girişimi desteklemediklerini ifade ettiklerini ifade etti.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.