Yemendeki İç Savaşta Onlarca Kişi Öldü !

Yemendeki İç Savaşta Onlarca Kişi Öldü !

Yemen’in Taiz ve Marib şehirlerinde yönetim yanlısı güçler ile Husiler ve onlara destek veren Ali Abdullah Salih yanlıları arasında çıkan çatışmalar ve koalisyon uçaklarının düzenlediği saldırılarda 34 kişinin yaşamını kaybettiği, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi.

Yönetim yanlısı Halk Direniş Güçleri (HDG) Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Taiz’in doğu ve batı kesimlerindeki çatışmalarda Husiler ve Salih yanlılarından 23 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, hükümete bağlı güçlerden ise iki kişinin yaşamını kaybettiği, 11 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, Husilerin Taiz’in Hav El-Eşraf bölgesinde sivil yerleşim yerlerine topçu atışı ile düzenlediği saldırılarda aynı aileden iki kişinin hayatını yitirdiğini, üç kişinin yaralandığını aktardı.

Marib’de hava saldırıları

Koalisyon güçlerinin, Marib şehrinin batı kesiminde Husilere ait bir devriye aracına düzenlediği saldırıda 7 militanın öldüğü ifade edildi.

Ayrıca Yemen ordusuna bağlı basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, koalisyon uçaklarına ait Patriot roket savunma sisteminin, bir balistik füzeyi havada imha ettiği, vakada herhangi bir kayıp yaşanmadığı duyuruldu.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, dün Husiler tarafından Marib’e atılan iki füzeyi daha havada imha etmişti. 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.