Müslümanlar ABD’ye Alınacak Mı ? Donald Trump Cevapladı !

Müslümanlar ABD'ye Alınacak Mı ? Donald Trump Cevapladı !

Cuma günü yemin ederek ABD’nin 45. Başkanı olan Donald Trump, Beyaz Saray’daki koltuğuna oturduktan sonraki ilk televizyon mülakatını ABC kanalından David Muir’e verdi.

Beyaz Saray’da yapılan mülakatta Trump, Suriye’de 6 senedir süren iç savaş sonucu ortaya çıkan milyonlarca mültecinin Avrupa ülkeleri yerine “ülke içerisinde oluşturulacak güvenli bölgelerde” kalmalarının daha doğru olacağını belirterek “Suriye’de halk için katiyetle güvenli bölgeler oluşturacağım. Bence Avrupa, milyonlarca insanın Almanya ve diğer ülkelere alınmasını müsaade etmekle büyük bir hata yaptı. Şimdi orada olan şey tam bir felaket.” dedi.

Daha önce de birkaç kez Suriye halkı ülke içerisinde güvenli bölgeler oluşturulması gerektiğini kaydeden Trump’ın şimdilerde bu önerisinin de yer aldığı bir başkanlık kararnamesine imza atması bekleniyor.

Müslümanların Abd’ye Alınmaması Durumuda Soruldu

Programda öne çıkan bir diğer konu da ABD’ye gelecek kişilere uygulanan vize rejiminin sıkılaştırılması ve özellikle belli ülkelerden başvuran kişilerin daha katı güvenlik prosedürlerine tabi tutulması oldu.

Yeni vize yaklaşımının “Müslümanların ABD’ye alınmaması” manasına gelip gelmediğini soran Muir’e cevap olarak Trump, “Hayır, bu Müslümanların yasaklanması durumu değil fakat çok fazla terör barındıran ülkelerle ilgili. Bu ülkelerden gelen insanoğlu burada büyük sorunlara neden oluyorlar. Ülkemizin bu kişiler olmadan da zaten yeterince sorunu var.” ifadelerini kullandı.

Meksika, duvarın parasını yüzde 100 ödeyecek

Meksika sınırına duvar inşası sözlerini bir kez daha yineleyen Trump, en başta Amerikan vergi mükelleflerinin parası ile yapılacak olan duvarın masraflarının Meksika’dan katiyetle alınacağını ifade etti.

“Meksika, duvarın parasını yüzde 100 ödeyecek.” diyen Trump, yakın vakitde Meksika hükümetiyle görüşmelere başlayacaklarını ve bahis konusu paranın “bir şekilde” tahsil edileceğini bildirdi.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.