Küba Devrimi’nin Lideri Fidel Castro İçin Dışileri Bakanlığı’ndan Taziye Mesajı !

Küba Devrimi'nin Lideri Fidel Castro İçin Dışileri Bakanlığı'ndan Taziye Mesajı !

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Küba Devrimi’nin efsanevi lideri Fidel Castro’nun ölümünün büyük üzüntüyle karşılandığı belirtilerek, siyasi tarihe derin izler bırakan ve ülkesinde sağlıktan eğitime, sanattan bilime bir çok alanda köklü reformlar gerçekleştiren Fidel Castro’nun, Küba’daki genç kuşaklara yol gösterecek değerleri ve idealleri miras bıraktığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan Fidel Castro’nun ölümüne ilişkin yapılan açıklamada, “Küba Devrimi’nin efsanevi lideri Fidel Castro’nun ölümü büyük üzüntüyle karşılanmıştır. Siyasi tarihe derin izler bırakan ve ülkesinde sağlıktan eğitime, sanattan bilime bir çok alanda köklü reformlar gerçekleştiren Fidel Castro, Küba’daki genç kuşaklara yol gösterecek değerleri ve idealleri miras bırakmıştır. Hayatını adadığı mücadele yalnızca Küba’da değil, dünya genelinde yankı bulmuş ve farklı siyasi kamplarda dahi saygınlık uyandırmıştır.Küresel adaletsizliğe karşı çıkmış, daha eşitlikçi ve dayanışmacı bir dünya kurulması için çalışmıştır” denildi.

Ayrıca;

“’Başka türlü bir dünya mümkündür’ sözleri de, hangi siyasi görüşten olursa olsun, bugün Latin Amerika’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya, milyarlarca insanın ortak özlemini yansıtmaktadır. 1996 senesinde Habitat toplantısı için İstanbul’a gelen Fidel Castro’ya halkımız tarafından gösterilen ilgi ve sevgi hala anımsanmaktadır. Fidel Castro’nun ailesine ve dost Küba halkına taziyelerimizi sunuyoruz.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.