İsrail Yanmaktan Kurtuluyor !

İsrail Yanmaktan Kurtuluyor !

İsrail polis sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre; Şu anda ülke genelinde devam eden büyük bir yangının olmadığını ve durumun kontrol altına alındığını ifade etti. Rosenfeld, güvenlik güçlerinin itfaiye birimleri ile irtibatlı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ve bazı noktalarda devam eden küçük çaplı yangınları söndürme çabalarına devam ettiklerini bildirdi.

Öte yandan İsrail’in Kanal 2 televizyonuna göre, Hayfa şehrine bağlı el-Hadireyle Kudüs’e bağlı Nataf ve güneydeki Kiryat Malahi bölgelerindeki ormanlık alanlarda yeniden yangın çıkmaya başladı.

İtfaiye ekipleri İsrail’in çeşitli bölgelerinde yeniden yangının çıktığı alanlarda söndürme çalışmalarına başladı. İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada ise, güneydeki Kiryat Malahi bölgesinde çıkan yangının kontrol altına alındığı belirtildi.

İsrail’in bir çok bölgesinde Salı günü çıkan yangınları söndürme faaliyetlerine Türkiye, ABD, İtalya, Hırvatistan, İspanya, Yunanistan, Filistin, Mısır, Ürdün ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi destek veriyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.