Cinsel Organı Olmadığını Yıllar Sonra Farketti !

Cinsel Organı Olmadığını Yıllar Sonra Farketti !

Normal bir yaşantıya sahip olan Chelsea Poole 16 yaşında arkadaşlarının adet görmesi ve kendinin adet görmemesi üstüne hastaneye gitmiş olup tam 4 sene süren araştırma sonucunda Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser sendromu tanısı konulmuştur. Bu hastalık tam manasıyla yaygın olmayıp kimse tarafından çok bilinmemektedir.  Chelsea Poole 12 yaşında hastaneye gittiğinde tanı konulamamış ve genç kızlık dönemlerinde geçeceğini ve düzeleceğini 16 yaşına gelince tekrar gelmesini söylemelerinin üstüne evine gönderilmiştir. Kızın adet olmaması ve çeşitli problemleri yaşamasının arkasından Chelsea Poole 16 yaşında tekrar hastaneye gittiğinde tanı konulmuş ve genç kızın rahimi doğuştan olmadığı netleşmiştir.

Doğuştan olan bir hastalık olan Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser sendromu 5 bin bayan arasından yalnızca 1’ inde görülmekte olup, rahim, genital kanal ve serviks olmadan yaşama gözlerini açmış ve bu şekilde yaşamına devam etmektedir. Herkesten farklı hayatını sürdüren genç kız psikolojik olarak da kendini kötü hissetmekte olup, bu durumu arkadaşları ve çevresinde ki kişilerden saklamıştır. Bu durum karşısında kendisini kötü hissetmiş olup, arkadaşlarının yanında kendini eksik ve farklı kabul etmek zorunda kalmıştır.

Ailesi genç kıza her ne kadar yardımcı olmaya çalışsa da cinsel organı olmadan doğmak oldukça kızı etkilemiştir. Son kez geçirdiği ameliyat sonrasında kızın cinsel ilişkiye girmesini sağlamak maksadı ile vajina esnetilmesi yapılmış ve 1 senelik bir tedavinin arkasından kız ilk cinsel tecrübesini yaşamıştır. Bu durumu partnerine bile söylememiş olup, kendisini eksik hissetmek yerine o anın özelliğini yaşamak istediğini belirtmiştir. Bu genç kızın hiç bir vakit çocuğu olmayacak olup, tüp bebek gibi olanaklardan da hiç bir şekilde faydalanma olanağı olmayacaktır. Bunun için kızın kesinle psikolojik tedaviye ihtiyacı vardır. İlk cinsel tecrübesini neredeyse harika diye adlandırılan kızın ailesi kızının her vakit yanında olduğunu dile getirmektedir. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.