ABD’de 5 Yaşındaki Çocuğa Kelepçe Taktılar !

ABD'de 5 Yaşındaki Çocuğa Kelepçe Taktılar !

Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı  görevindeki Donald Trump’ın bazı Müslüman ülkelerin yurttaşlarının Amerika’ya alınmaması yönündeki kararnameyi imzalamasının hemen sonrasında atışma yaratacak bir vaka daha yaşandı. 

ABD yurttaşı olan İran kökenli 5 yaşındaki bir çocuk hava limanında 5 saat boyunca elleri kelepçeli bir halde tutuldu. Trump’ın sözcüsü skandal vakayı savundu ve “Yaş ve cinsiyetinden dolayı birinin ABD’ye tehdit oluşturmayacağını farz etmek yanıltıcı ve yanlış” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 7 Müslüman ülkenin yurttaşlarına herhangi bir gerekçe gösteren 30 gün boyunca ABD’ye giriş yasağı getirmesi tartışılmaya devam ediyor.

Trump yasağının son kurbanı ise, 5 yaşındaki İranlı kökenli ABD yurttaşı bir çocuk oldu.

Ailesi ile birlikte ABD’ye giriş yapmasına müsaade edilmeyen 5 yaşındaki çocuk baş kent Washington’daki Dulles Havalimanı’nda tam 5 saat kelepçeli tutuldu.

Kelepçelenen Çocuk ABD Vatandaşı

Geçtiğimiz cumartesi günü Dulles Havalimanı’nda gerçekleşen vakaı Demokrat senatör Chris Van Hollend gündeme getirdi. Senatör Chris Van Hollend, 5 yaşındaki çocuğun Maryland doğumlu olduğunu ve annesinin İranlı olduğunu ifade etti. 

ABD yurttaşı olduğu belirtilen İran kökenli 5 yaşında ki çocuk ailesi ile birlikte hava limanında bekletildi. 5 saat boyunca kelepçeli tutulan küçük yavru, serbest kaldıktan sonra annesi tarafından sakinleştirildi. 

Washington’daki Dulles Havalimanı’ndaki vakala alakalı soruyu yanıtlayan ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray sözcüsü Sean Spicer, 5 yaşındaki çocuğun ABD için tehdit oluşturduğu için kelepçelendiğini ifade etti.

Güya Küçük Çocuk ABD’ye Tehdit Oluşturuyormuş 

“Yaş ve cinsiyetinden dolayı birinin tehdit oluşturmayacağını farz etmek yanıltıcı ve yanlış” diyen Beyaz Saray sözcüsü Spicer, “Birinin, sınırlarımızı aşarak, bize zarar verebileceği zamanı bilmiyoruz. Başkan bu an üstünde beklemek istemiyor. Tüm imkanlarını kullanarak, mümkün olan en kısa vakitde ülkeyi korumayı ve güvenli hale getirmeyi maksatlıyor” şeklinde konuştu.

ABD’nin baş kenti Washington’daki Dulles Havalimanı’nda 5 saat kelepçeli olarak bekletildikten sonra serbest bırakılan çocuk, annesi tarafından kucağa alındıktan sonra sakinleştiriliyor. Anne bir yandan çocuğunu öperken, diğer yandan gözyaşı döküyor. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.