Erkeklerde Erken Boşalma Sorununun Tedavisi Mümkün Mü ?

Erkekler cinsellikte aktif bir rol oynar. Kadınlar ise cinselliğin pasif rolünü üstlenir. Erkek ilişkide gerekli haza ulaştığında boşalma meydana gelir. İşte bu durumda erken boşalma veya geç boşalma durumu ortaya çıkmaktadır. Erken boşalma ilişki anında karşı tarafın yeteri kadar zevk alamaması durumunu ortaya çıkarır. Kadın yeterli hazza ulaşmadığı halde erkek yeterli hazza ulaşarak erken boşalma meydana gelir. Buda cinsellikte sorun yaratan bir durumdur.

En sık karşılaşılan durumlardan biri olmakla birlikte erken boşalmanın tedavisi mümkündür. Vede kolay bir tedavi şekli vardır. Tedavide başarı oranı çok yüksektir.

Boşalma denetimi öğrenilebilir bir beceridir. Denetimsiz boşalma tedavisinde iki yol vardır. Birincisi medikal yöntem, ikinicisi ise cinsel terapilerdir.

Medikal yöntemlerde cinsel isteği azaltma gibi yan etkileri bulunan depresyon ilaçları ve kaygı gidericiler en sık başvurulan yoldur. Ayrıca hassasiyeti azaltan krem ve yağlar geciktirici özelliği olan prezervatifler kullanılabilir. Bunun yanında medikal yöntemler kullanıldığı sürece etkilidir ve birçok istenmeyen yan etkisi olabilir.

Kalıcı ve etkili bir çözüm ancak cinsel terapi yolu ile mümkündür. Burada amaç boşalmadan önceki geri dönülmez noktaya gelmeden önce hislerin farkındalığını arttırırken çeşitli yöntemlerle performans kaygısını azaltmak ve çifte güzel sevişme sanatını öğreterek mutlu ve doyumlu bir cinsel yaşam sunmaktır.

cinsellik_e2bdfa6a-443a-4303-ad29-80cedeb93317_1

Cinsel terapiye çiftler birlikte katılırsa tedavide başarı oranı artar. Buda kişilere olumlu yansıyan bir durumdur. Birlikte katılmalarını gerektiren en önemli nedenlerden biride erken boşalmanın yanı sıra cinsel uyumsuzluğunda söz konusu olabilmesidir.

Cinsel terapide erkek, boşalmamalıyım düşüncesi yerine boşalırsamda boşalayım önemli olan haz almak düşüncesini kafasına oturtması sağlanır. Çift olarak inançlı, kararlı ve disiplinli bir şekilde verilen yöntemler gerekli şekillerde uygulanmalıdır.

Cinsel terapi çiftle gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra psiko eğitim ile başlar. Bunu kaygıyı azaltmaya yönelik, nefesle gevşeme ezgersizleri, cinsel davranış repertuarını arttıran ve birleşme olmadan haz almayı sağlayan, duyguları kontrol edebilme yöntemleri takip eder.

Cinsel birleşme sırasında boşalma denetiminin sağlanması gerekir. Güzel sevişme sanatının öğrenilmesi burada önemlidir. Erken boşalma denetim yolu ile öğrenilecek bir davranıştır. Bu sayede öğrenilen bu davranış unutulmaz ve başarı ile uygulanmaya çalışılır. Zaman zaman erken boşalma sorunu yaşada geçmiş deneyimlerini baz alarak gerekli tecrübeyi edinir ve bu sorunun üstesinden gelir.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.