Cinsel İsteksizliğin Nedenleri Nelerdir ?

Hepimizin hayatında cinsellik önemli bir yer tutar. Cinsellik sekside içine alan geniş bir kavramdır. Cinsellik bize gerekli hazzı ve zevki verir. Ama bazı durumlar cinsel isteksizlik oluşabilir. İşte bunun nedenleri;

 1. Günümüzde kullanılan çoğu ilaçlar libidoyu düşürüyor ve orgazmı geciktiriyor.
 2.  Ağrı kesici, beynin hormonları kontrol eden bölgesi hipotalamus’taki aktiviteyi azaltıyor. Buda cinsel isteksizliğe yol açıyor.
 3. Bir bebek sahibi olmak, çocuk yapmak istemek insan üzerinde bir baskı yaratabiliyor. Buda cinsel yaşamı mekanik hale getirdiği için ortaya cinsel isteksizlik çıkıyor.
 4. Gündelik hayatta en çok tükettiğimiz şeylerden biri olan beyaz ekmek, İngilizlerin yaptıkları araştırmaya göre, şekerin vücutta daha çabuk salgılanmasına neden oluyor ve bu durum sekse enerji kalmasını engelliyor.
 5. Günümüzde yaygın bir hastalık olan diyabet yani şeker hastalığı, damarlara verdiği zararla dokunma duyusunu etkiliyor.
 6. Çoğu kadının kullandığı doğum kontrol hapları cinselliğe olan tutkuyu azaltabiliyor. Uzmanlara göre haplardaki hormonlar kadının vücuduna ”Sen Hamilesin” sinyali yolluyor ve o da yeniden üremeye ve üretmeye ihtiyaç duymuyor. Buda cinsel isteksizliğe yol açıyor.
 7. İlginç bir araştırma sonucu ise George Wastington Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada kelliğin cinsel isteksizliğe yol açtığını savunuyor.
 8. Özellikle kış yaklaşırken veya kışın geçirdiğimiz grip gibi hastalıkları geçirmek uğruna kullandığımız ilaçlar cinselliği olumsuz yönde etkiliyor.
 9. Fazla kiloların yapılan araştırmalar sonucu cinsel isteksizliğe yol açtığı belirtilmiştir. Çünkü kalın bel ve elmaya benzer vücut yapıları seks hormonlarını bağlayan globulin adlı protein miktarını azaltıyor.
 10. kadinlarda-cinsel-isteksizlik-nedenleriSeksten önce güzel bir yemeğe çıkalım dediniz ve çıktınız. Uzmanlara göre seksten önce aşırı şekilde yemek yeme durumları cinsel isteksizliğe yol açabiliyor. Aç karna sevişmek ise uzmanların önerisi.
 11. Libidoyu yükseltmek için kullanılan bazı bitkisel ilaçlar yarardan çok vücuda zarar verebiliyor.
 12. Tansiyon hapları cinsel isteksizliğe yol açabiliyor.
 13. Tonik ise alkolün olumsuz etkisi olarak biliniyor. Ancak bazı kişilerde cinsel isteği arttırcı bir etki yapabiliyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.