Yine Şöföre Dayak Skandalı !

Yine Şöföre Dayak Skandalı !

 

Şoföre öldüresiye dayak otobüsteki güvenlik kamerası ile saniye saniye kaydedildi.

Olay, İstanbul Halk Ulaşım A.Ş içerisinde bulunan özel halk otobüsünde meydana geldi.İddiaya göre otobüs şoförüyle bir yolcu arasında yolcunun durak haricindeki bir yerde inmek istemesi ile tartışma yaşandı. Otobüsten inen yolcu daha sonra yanına beş arkadaşını da alarak otobüsün bulunduğu son durağa sopalarla geldi. Otobüsün içine giren saldırganlar şoförü sopalarla öldüresiye dövdü. Otobüsün içerisinde bulunan diğer bir otobüsün şoförü saldırganları güçlükle sakinleştirdi.Aldığı darbelerle kanlar içerisinde yerde kalan şanssız şoför hemen durumu polis ekiplerine bildirdi.

Yaşanan bu dehşet dolu anlar ise otobüste bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde saldırganlar sopalarla otobüsün yanına geliyor. İlk olarak otobüs şoförünü aşağıya çağıran saldırganlar şoförün inmemesi üstüne otobüsün içine giriyor. Bir anda şanssız şoföre acımasızca sopalarla vuran saldırganlar daha sonra orda bulunan diğer şöförlerin araya girmesi ile otobüsten inerek vaka yerinden kaçıyor. Kanlar içerinde yerde kalan şoför ise telefonla yardım istiyor. Vatandaşların istedikleri olmayınca şoförlere saldırdığını belirten İstanbul Halk Ulaşım A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi A.Gaffar Güder;

“Son vakitlerde şiddet fazlası ile arttı. İnsanların psikolojisi bozuldu herhalde kızan bizim şoförlerimize saldırıyor. Ne gerekçe ile olursa olsun şoföre direksiyon başında saldırmak suçtur. Bununla alakalı emniyetin ve yetkililerin önlemler alması gerekiyor biz bunun önüne geçemiyoruz. Zaten İstanbul trafiğinde şoförümüzün psikolojisi bozuluyor insanoğlu da durak harici inmek istiyor genellikle ya da şoför yolcunun istediğini yapmadığı vakit bir bahane ile şoföre saldırıyorlar. Geçenlerde Sultanbeyli’nde bir yol verme davasından adam resmen öldürmeye teşebbüs etti. Mermiler şoförün burnunu sıyırarak geçti bu da şöförlerinin can güvenliğinin olmadığını gösteriyor” dedi. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.