Tren Kazasında Ölü Sayısı Artmaya Devam Ediyor !

Tren Kazasında Ölü Sayısı Artmaya Devam Ediyor !

Ülkenin kuzey eyaletlerinden Uttar Pradeş’de dün sabah erken saatlerinde 2 binden fazla yolcusu bulunan ekspres trenin raydan çıkması sonucu meydana gelen kazada yaşamını kaybedenlerin sayısının 142’ye yükseldiği açıklandı.

Hintli yetkililer trende çok sayıda ayakta yolcu ve kaçak yolcu olduğu gerekçesi ile toplam kaç yolcu bulunduğunun bilinmediği lakin 2 binin üstünde yolcu olduğunu tahmin ettiklerini ifade ettiler. Patna-Indore seferini yapan yolcu treninin 14 vagonunun raydan çıkması ile meydana gelen kaza ile alakalı ekipler çalışmalarını sürdürürken kazanın neden kaynaklandığı belirlenmeye çalışılıyor.

Demiryolu ağının eski olması ve modernleştirme çabalarının yetersiz kalması sebebiyle Hindistan’da son yıllarda sıklıkla ölümlü tren kazaları yaşanıyor. Hint hükümeti 2012 senesinde yayımladığı raporda her sene yaklaşık 15 bin insanın demir yolu bağlantılı kazalar sonucu hayatını yitirdiğini ortaya koymuştu. 

Hindistan’daki tren kazası sonucunda ölü sayısı 142 ye kadar yükseldi. 

Hintli yetkililer hala bu kazalara kesin bir çözüm bulabilmiş değiller. Tren kazaları sonucu insanlar canlarından olmaya devam ediyor. 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.