Sosyal Medya’da Kız Arkadaşının Çıplak Fotoğraflarını Yayımlamış !

Sosyal Medya'da Kız Arkadaşının Çıplak Fotoğraflarını Yayımlamış !

Mağusa’da ayrıldığı eski kız arkadaşının çıplak fotoğraflarını sosyal paylaşım sitelerinde paylaştığı iddiası ile tutuklanan şüpheli Orhan Zihni Hoplar, dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Özel yaşamın gizliliğini ihlal” ve “İtale-i lisan” suçlamaları ile dün mahkemeye çıkarılan şüpheli Hoplar, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Fotoğrafları Sosyal Medyada Yayımladı 

Meselenin tahkikat memuru Osman Üreten, şüpheli Orhan Zihni Hoplar’ın 27 Ocak tarihinde, ayrılmış olduğu kız arkadaşının çıplak resimlerini Facebook ve İnstagram adlı sosyal paylaşım siteleri üstünden arkadaşlarına ve yakınlarına yollayarak özel yaşamın gizliliğini ihlal ettiğini açıkladı. Üreten, şüpheli Hoplar’ın ayni gün eski kız arkadaşına hitaben ise “Okula o…luk yapmaya mı gidiyorsun?” demek sureti ile itale-i dil suçunu işlediğini açıkladı. Zanlı aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Üreten, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata Bağlandı

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla, şüpheli Orhan Zihni Hoplar’ın kimlik, pasaport ve yolculuk belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 3 bin TL nakdi güvence ödemesine ve 1 KKTC yurttaşının 25 bin TL kişisel kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.