Okul Müdürü Genç Bir Kızın İntihar Etmesine Neden Oldu !

Okul Müdürü Genç Bir Kızın İntihar Etmesine Neden Oldu !

Nevşehir’de okuduğu lisenin bahçesinde erkek sınıf arkadaşı ile oturduğu için müdür tarafından okuldan atılmakla tehdit edilen liseli genç kız intihar etti.

Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi spor bölümünde eğitim gören 17 yaşında ki 12.sınıf talebesi M.Ş, hafta sonunda okul pansiyonunun bahçesinde sınıf arkadaşı ile otururken pansiyonda görevli öğretmenleri tarafından görüldü. Her iki talebe hakkında tutanak tutan öğretmenler durumu okul idaresine bildirdi. Okul Müdürü Savaş Şimşek ise her iki talebeyi odasına çağırarak kendilerini okuldan atacağını ve “bankta beraber oturduklarını” ailelerine bildireceğini ifade etti.

Bunun arkasından bunalıma giren ve Nevşehir’e ailesinin yanına gelen M.Ş, tekrar ailesiyle birlikte Aksaray’a dönerken hareket halindeki araçtan atlayarak intihar etmek istedi. Ağır yaralanan genç kıza ilk müdahale vaka yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından yapıldı. M.Ş daha sonra Nevşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken buradaki 4 günlük hayat mücadelesini kaybetti.

Acılı Babadan Anlamlı Tepki ! 

Nevşehir Devlet Hastanesinde bulunan M.Ş’nin babası H.Ş ise üzücü haberin arkasından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Acılı baba, “Sayın Cumhurbaşkanım kızlarınızı okutun diyordunuz okutuyordum kızlarımı. Benim kızım öğretmen kurbanı oldu. Şimdi bunun hesabını kim verecek? diye ağladı. M.Ş’nin okul arkadaşlarıysa acı haberi alır almaz Nevşehir Devlet Hastanesine gelerek gözyaşı döktü.

M.Ş’nin cenazesinin yarın Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.