Norveç’te Siyasetçilerden Cinsel Taciz Şucu !

Norveç'te Siyasetçilerden Cinsel Taciz Şucu !

Norveç polisinin düzenlediği basın toplantısında tamamı erkek olduğu açıklanan 51 sanığın cinsel tacizine uğrayan çocukların bebekler de dahil olmak üzere her yaş grubundan çocuk olduğu açıklandı.

Polisten yapılan açıklamaya göre sanıklar yargılanmalarına konu olan cinsel taciz malzemelerini kriptolu chat programları üstünden biribirleriyle paylaşmışlar.

Bergen şehrinde 22 yaşındaki bir Norveçlinin 2015 senesinde ihbar edilmesiyle başlatılan soruşturmada tutuklanan 51 kişi arasında iki politikacının da olduğu belirtilen polis açıklamasında, sanıkların çoğunluğunun toplumda saygın yeri olan, yüksek eğitimli kişiler olduğu belirtildi.

Sanıklara yöneltilen suçlamalar arasında 14 yaşın altında çocuklara tecavüz, tecavüze yardım etmek, 14-16 yaş arasındaki çocuklarla cinsel ilişkiye girmek, çocuklara taciz vakalarını videoya kaydetmek, bellekte depolayıp başkaları ile paylaşmak bulunuyor. 

Basın toplantısında konuşan polis yetkililerinden Hilde Reikrås sanıkların evlerinde ve bilgisayarlarında yapılan araştırmalarda 150 terabayt cinsel taciz verisi ele geçirildiğini belirtip ‘’Partneri gebe olan bir sanık, ötekileri ile yaptığı chat görüşmelerinde çocuğunun doğmasından sonra nasıl tacizde bulunacağını anlatıyor’’ şeklinde konuştu.

Polisin açıklamasına göre sanıklar işledikleri suçun karşılığında 15 yıla kadar varan hapis ile cezalandırılabilecekler.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.