Liseli Erkek Öğrencilere Öğretmeninden Taciz ! Şok Olay !

Liseli Erkek Öğrencilere Öğretmeninden Taciz ! Şok Olay !

M.Ç. adlı erkek öğretmen, 16 ve 19 yaşındaki 2 erkek talebeye web üstünden cinsel içerikli mesajlar göndermek, cinsel taciz ve okul avlusunda elleyerek cinsel saldırıda bulunmakla suçlanıyor. Eğitim Bakanlığı iddialar üstüne M.Ç.’yi açığa alarak konuyu savcılığa aktardı.

Mağusa Meslek Lisesi kuaförlük bölümü öğretmeni M.Ç., aleyhindeki suçlamalar Mağusa’da infiale yol açacak. 2014-2015 ve 2016 yıllarında 16 ve 19 yaşlarındaki iki erkek talebesine Facebook Messenger ve WhatsApp üstünden bir çok kez cinsel taciz ve cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan lise öğretmeni M.Ç., aleyhinde hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de polis tarafından tahkîkat başlatıldı. Evli ve 2 çocuk babası olan lise öğretmeninin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açığa alınarak görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Savcılığa yapılan suç duyurusunun arkasından Savcılık görüşü ışığında tahkîkat başlatan polis, öğretmen M.Ç.,’yi dün “cinsel taciz” ve “ cinsel saldırı” suçlamalarıyla Mağusa Kaza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkardı. M.Ç.,, aleyhinde devam eden tahkîkat nedeniyle yargılanma aşamasında mahkemede hazır bulunması maksadıyla teminata bağlandı.

Okulda ve webten cinsel taciz ve saldırı suçunu işlediği iddia ediliyor
Mağusa Meslek Lisesi’nde görevli M.Ç.,’nin, 2014-2015 ve 2016 yılları içinde yaşları 16 ile 19 olan iki erkek talebesine Facebook Messenger ve WhatsApp üstünden bir çok kez cinsel içerikli mesaj atarak cinsel tacizde bulunduğu öğrenildi. Mahkemede aktarılan bir başka suçlamaysa M.Ç.,’nin, aynı tarihlerde okulda bir çok kez rahatsız edici şekilde ve herkesin gözü önünde aynı iki erkek talebesinin saçlarını okşayıp ilgi göstererek cinsel saldırıda da bulunduğu yönünde. M.Ç.,, mahkemede aleyhindeki suçlamaları reddetti.

Şikayet MEB’e yapıldı
Mağusa Meslek Lisesi’nde öğretmenin talebelerine cinsel taciz ve cinsel saldırıda bulunduğu iddiaları, 16 ve 19 yaşındaki talebelerin vaka arkadaşlarına, arkadaşlarının ise okul yönetimine bildirmesi sonucu açığa çıktığı öğrenildi. Okul yönetimi, talebelerin M.Ç., tarafından taciz ve cinsel saldırıya uğradıkları yönündeki iddiaları Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirirken, bakanlık öğretmen M.Ç., aleyhinde tahkîkat başlatarak 2016 Aralık ayında M.Ç.,’yi görevinden uzaklaştırdı.

Savcılık’a suç duyurusu yapıldı
Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen M.Ç., aleyhinde başlattığı tahkîkat kapsamında Savcılık’a suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Savcılık görüşü üstüne 13 Ocak tarihinde polise intikal eden vakala alakalı polis de tahkîkat başlattı. M.Ç., aleyhine tahkîkat başlatan polis, M.Ç.,’nin evinde yaptığı arama 1 adet bilgisayara, 1 adet tablete ve 2 adet cep telefonuna el koydu. Emare alınan cep telefonu ve bilgisayarlar data incelemesine gönderildi. Polis tahkîkat kapsamında 16 ve 19 yaşındaki çocuklar ile tanıklardan ifade aldı. Cinsel taciz ve saldırıya uğrayan 19 yaşındaki erkek talebenin ise yaşadığı vaka sebebi ile bir süreden beri psikiyatrda tedavi gördüğü öğrenildi.

Suçlamaları kabul etmiyor
Mağusa Meslek Lisesi’nde görevli öğretmen dün tutuksuz geldiği Mağusa Kaza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkarıldı. Aleyhindeki suçlamaları kabul etmeyen M.Ç., devam eden tahkîkat ve yargı sürecinde hazır bulunması maksadı ile teminata bağlandı. Mahkemede hazır bulunmasını temin etmek maksadı ile M.Ç.,’nin 10 bin TL nakdi güvence yatırmasına karar veren Yargıç Hazal Hacımulla, KKTC yurttaşı 2 kefilin de 50’şer bin TL’lik kefalet senedi yatırması yönünde emir verdi. M.Ç., güvence şartlarını yerine getirerek tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.