Konya’da bir Palet Fabrikasında Feci Yangın

Konya'da bir Palet Fabrikasında Feci Yangın

Konya’da palet fabrikasında henüz sebebi anlaşılamayan yangın çıktı.Palet fabrikasında çıkan yangın, saat 21.30 da merkez Karatay ilçesi Marsan Sanayi Sitesi içinde bulunan bir palet fabrikasında çıktı. İddiaya göre Palet fabrikası Musa Yol’a aitmiş ve nedeni bilinmeyen bir yangın bu palet fabrikasında  çıkmış.Hemen yapılan ihbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye gelerek yangına müdahale etmek istediler fakat yangın çok güçlükle kontrol altına alındı.

Palet fabrikasında çıkan yangın çok geçmeden fabrikanın her yerine sıçradı ve tüm işyerini sardı. Yangını sitenin güvenlik görevlisi fark etti ve hemen durumu itfaiyeye bildirdi.Güvenlik görevlisinin ihbarı üzerine hemen vaka yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Kısa sürede ateşlere müdahale yapan itfaiye ekipleri yetersiz kalması üstüne vaka yerine merkez ilçelerde bulunan tüm itfaiye ekipleri gönderildi.

Havadan ve yerden müdahale yapılan yangın 2,5 saat sonra güçlükle kontrol altına alınabildi. Yangında bir kamyonet ile bir işyeride zarar gördü. Müdahale esnasında işyeri sahipleri itfaiye ekiplerini elinden hortumu alıp yangına kendileri müdahale etti.

İtfaiye araçları hemen seferber oldu

Yangına tüm itfaiye ekipleri tarafından müdahale yapıldığını ifade eden Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici, İhbar üstüne vaka yerine hemen ekiplerimizi ilettik.

Ancak içerde kimyevi maddeler olması sebebi ile yangın kısa sürede büyümüş. Bizde elimizde olan 60 ekibimizi tümünü vaka yerine ilettik. Yangın şuan kontrolümüz altında. Kısa süre içerisinde ise tamamiyle söndürmüş olacağız dedi.

Zararım 1 trilyon

İşyerini kapattıktan 2 saat sonra yangın çıktığını belirten işyeri sahibi Musa Yol şunları anlattı. 20.00 sıralarında işyerini kapatıp evime gittim. 1,5-2 saat sonra güvenlik görevlileri arayıp yangın çıktığını ifade etti. Geldiğimde itfaiye ekipleri yangına müdahale yapıyordu. Paletler ve iş makinalarım yandı. Yaklaşık 1 trilyon zararım var.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek te vaka yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Soğutma çalışmaları devam ederken, yangın çıkış sebebi ise araştırılıyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.