Bu Kez Cinsel İstismar Olayı Zonguldak’ta Yaşandı !

Bu Kez Cinsel İstismar Olayı Zonguldak'ta Yaşandı !

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık H.S.’nin yanı sıra mağdur E.Ö. ve ailesiyle taraf avukatları katıldı. Cumhuriyet Savcısı’nın hazırladığı iddianameye göre, “Sarkıntılık Yapmak Sureti ile Çocuğun Cinsel İstismarı” suçlaması ile 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edilen H.S. ise suçlamaları kabul etmedi. Hazırlanan iddianamede yer alan iddialara göre, 18 Ocak 2016 günü 15 yaşındaki kız arkadaşı E.Ö.’yü ablasının evine götüren H.S.; yatak odasına çağırdığı kız arkadaşına cinsel istismarda bulundu.

İddialar, mağdur ve şikayetçi beyanları, şahit ifadeleri, kuşkulu savunmasıysa mahkemede kanıt sayıldı. Sanıktan şikayetçi olduğunu söyleyen mağdur E.Ö. ise mahkemede “Şikayetçiyim, davaya katılmak istiyorum. Sanık beni zorla öptü ve cinsel bölgeme pantolonumun üstünden dokundu. Beni ablası B.’nin evine gittiğimde ablası bana ailenin haberi var mı diye sordu. Ben de yok dedim. Arkasından B.’ye telefon geldi. Ondan sonra bana aileni aratmadın ama ailen sanırım seni arıyor” dedi.

Ailesinin Haberi Olup Olmadığını Sordu 
Suçlamaları kabul etmeyen tutuksuz sanık H.S. ise, “Olay günü sabah 08.00 gibi E.Ö. ile buluştuk. Bir süre gezdik. Yağmur yağmaya başlayınca ablamın evine gidelim dedim. Birlikte kahvaltı yapmaya ablamın evine gittik. Ablamda biraz oturduk, kahvaltı yaptık. Sonra ben kendisine ailenin haberi var mı diye sordum? Kendisi de ‘evet haberleri var’ şeklinde konuştu. Aradım şeklinde konuştu. Ben de kendisine inanmadım, ısrarla benim yanımda arayıp ailesine haber vermesini ifade ettim. Kendisi de telefonun şarjının bittiğini ifade etti. Ancak daha sonra öğrendiğimde telefonun şarjı bitmemiş, telefonu kendisi kapatmış. 2-3 saat sonra tekrar araması için ısrar ettim, aramadı. Bende bu sefer taksi ile kendisini götürüp evine bıraktım. Hatta evine bırakmadan önce beni evimin önünde ailem görmesin yanlış anlarlar demişti. Bende kendisini evinin yakınında bir yerde bıraktım” dedi.

Evlatlık Olduğunu Öğrenince Bocalama Dönemi Geçirmiş
Duruşmaya katılan sosyal hizmet uzmanıysa mağdur E.Ö. ile öncesinde yaptığı görüşmeyi anlattı. E.Ö.’nün evlatlık olduğunu öğrenince psikolojik destek almaya başladığını anlatan sosyal hizmet uzmanı; “Evlatlık olduğunu öğrendikten sonra yıkıldığını, bir bocalama dönemi yaşadığından dile getirdi. Daha sonra psikolojik destek almaya başlamış. Doktoru iki çeşit ilaç vermiş, ilaçlardan bir tanesinin kendisinin suskunlaştırdığını, konuşma yetisini azalttığını ve durduk yere düşüncelere sevk edip dalgınlaştırdığını ifade etti. Uzman bir psikiyatrdan raporunun aldırılması uygun olur kanaatindeyim” şeklinde konuştu.

Mağdur E.Ö.’nün psikolojik tedavi gördüğü de dikkate alınarak tedavi sürecinde kullandığı ilaçlara göre kendisini ifade etmede beyanlarına itibar edilip edilmeyeceği konusunda BEÜ Araştırma Hastanesi’nden görüş istenmesine, tanıkların istirahat etmesi, mağdur E.Ö.’nün babasının katılma isteği de kabul edilerek duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.